Seimui pristatytas siūlymas Medicinos praktikos, Asmens sveikatos priežiūros praktikos ir Slaugos praktikos ir akušerijos praktikos įstatymuose įtvirtinti asmens sveikatos priežiūros specialistų atsakomybę už studentų praktikos priežiūrą.
Teikiamais pakeitimais numatoma patikslinti atitinkamos praktikos klaidos ir šiurkščios praktikos klaidos apibrėžtis, numatyti, kad sveikatos apsaugos ministras kartu su švietimo, mokslo ir sporto ministru nustato studento priežiūros tvarką ir nustatyti, kad pasekmės, kylančios asmens sveikatos priežiūros specialistui už netinkamą studento priežiūrą, būtų diferencijuojamos pagal tai, ar asmens sveikatos priežiūros specialisto praktikos klaida arba šiurkšti praktikos klaida yra susijusi su nepakankama asmens sveikatos priežiūros specialisto profesine kvalifikacija, ar, jai esant pakankamai, netinkamu darbo funkcijų (studento priežiūros vykdymo įsipareigojimų) vykdymu.
„Mokymosi proceso metu dažnai studentams tenka dirbti su pacientais praktikos vadovo priežiūroje, nes kitaip tikriausiai vien ant muliažo neišmoks tinkamai gydyti žmonių. Dabar tokios sąvokos nėra, ir jeigu tokia klaida įvyktų, tai praktikos vadovas iš karto netektų licencijos. Šiuo atveju mes įstatyme sakome, kad jeigu praktikos vadovo kvalifikacija neatitinka – jis netenka licencijos, bet jeigu valdovo kvalifikacija atitinka, tai Profesinės kompetencijų vertinimų komisija paveda atlikti tyrimą sveikatos priežiūros įstaigos vadovui ir vadovas priima sprendimą. Tai mes supaprastiname, įvedame naujas sąvokas ir tokiu būdu bus ir atsakomybė, bet nebus ta atsakomybė pati griežčiausia, kaip dabar numatyta, pavyzdžiui, kitų šiurkščių klaidų atveju“, – sakė vienas pataisų iniciatorių Seimo Sveikatos reikalų komiteto pirmininkas Antanas Matulas.
Jam pritarė ir komiteto narė, kita pataisų iniciatorė Rimantė Šalaševičiūtė: „Tai labai reikalingas projektas, nes būtent jis sudaro galimybes anksčiau studentams atlikti praktinius veiksmus, todėl ir numatyta praktikos vadovo atsakomybė, kad jis turi sudaryti sąlygas atlikti praktinius veiksmus su pacientais, ir jeigu netinkamai kuruoja, tada turi atsakyti už netinkamą kuravimą.“
Pristatytiems projektams Nr. XIVP-4150, Nr. XIVP-4151 ir Nr. XIVP-4152 po pateikimo pritarė 58, nė vienas nebalsavo prieš, susilaikė trys Seimo nariai.
Pagrindiniu svarstyti šiuos klausimus paskirtas Sveikatos reikalų komitetas. Projektus Seimo posėdyje numatoma svarstyti spalio 15 d.
Analogiški pakeitimai jau yra svarstomi Odontologijos praktikos ir burnos priežiūros praktikos įstatymo pataisų projekte.
Pranešimą paskelbė: Saulė Eglė Trembo, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija