Medicina, farmacija

Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos pranešimas: „Liberalai palaiko siūlymą skirti 100 eurų išmoką, skatinančią senjorus vakcinuotis“

2021 m. spalio 12 d. pranešimas žiniasklaidai (daugiau naujienų)

Liberalų sąjūdžio frakcija palaiko Vyriausybės siūlymą skirti 100 eurų išmoką, kaip paskatinimą skiepytis didžiausioje rizikos grupėje esantiems vyresniems nei 75 metų žmonėms. Vyriausybės siūlymu, ši finansinė paskata būtų skiriama ir jau pasiskiepijusiems šios amžiaus grupės gyventojams, nusprendusiems gauti trečiąją, sustiprinančią, vakcinos dozę.

„Deja, vėl regime prastėjančią  situaciją – kiekvieną dieną naujų susirgimų skaičius siekia 2000 ir daugiau atvejų, o besivakcinuojančiųjų  skaičiai smarkiai sumažėjo. Medicinos ekspertai jau siūlo vakcinuotis 3-iąjį kartą, o turime tik vos daugiau nei 60 proc. pasiskiepijusių žmonių. Statistikos departamentas skelbia, kad būtent tarp 75–79 metų grupei priklausančių gyventojų fiksuojamas pasyviausias skiepijimas. Akivaizdu, kad reikia skatinti vakcinaciją“, – sako Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūnas Eugenijus Gentvilas.

Nors tarp parlamentarų kyla diskusijų dėl amžiaus ribos nustatymo, E. Gentvilo nuomone, siūlymas gana teisingas, nes, remiantis statistika, sergamumas sunkiais ligos atvejais ir komplikacijomis daug didesnis būtent šioje amžiaus ir rizikos grupėje esantiems žmonėms.

Liberalų frakcijos narių nuomone, ne vien ribojimo priemonėmis reikia skatinti skiepijimą, todėl tikslinga imtis ir skiepijimą skatinančios politikos.

Pranešimą paskelbė: Monika Kutkaitytė, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija