Sveikata, grožis

Seimo narė J. Sejonienė kviečia į kraujo donorystei skirtus renginius

2022 m. rugsėjo 26 d. pranešimas žiniasklaidai (daugiau naujienų)

 Rugsėjo 28 d., trečiadienį, Seime vyks kraujo donorystei skirti renginiai, inicijuoti Seimo narės Jurgitos Sejonienės.

Ypatingai temai skirta diena prasidės 8.30 val. vyksiančia spaudos konferencija „Kraujo donorystė: iššūkiai ir galimybės“, kurioje VšĮ Nacionalinio kraujo centro (NKC) direktorius Daumantas Gutauskas ir ilgametis kraujo donoras Gintaras Labutis pristatys svarbiausius NKC pasiekimus ir laukiančius pokyčius kraujo donorystės srityje.

Nuo 10 iki 16 val. Seimo Vitražo galerijoje (I rūmai) vyks kraujo donorystės akcija, kurioje dalyvauti kviečiami Seimo nariai ir Seimo kanceliarijos darbuotojai. Į Seimą atvykusi NKC komanda ne tik ims dovanojamą kraują, bet ir atsakys į akcijos dalyviams iškilusius klausimus, pasidalys savo darbo ypatybėmis su kraujo donavimo procedūra besidominčiais dalyviais.

13.30 val. J. Sejonienė kartu su Sveikatos reikalų komiteto (SRK) pirmininku Antanu Matulu SRK posėdžių salės fojė atidarys fotografo Andriaus Zigmanto darbų parodą „Kraujo kelias“.

„Manau, kad donorystė yra labai kilnus veiksmas − dovanoti dalelę savęs, kad išsaugotum kito žmogaus sveikatą ar net gyvybę. Kraujo donorystė donorui yra nekenksminga! Paimamas toks kiekis kraujo, kuris nesutrikdo organizmo funkcijų. Antra vertus, kitam žmogui jis gali būti gyvybiškai svarbus. Man labai įstrigo NKC direktoriaus žodžiai apie kraujo produktų situaciją Ukrainoje. Kraujo produktų ten netrūksta, nes gyventojai solidariai kraują aukoja savo kovotojams ir civiliams, nukentėjusiems nuo karo. Kas gali būti kilniau?“, − prisijungti prie akcijos kviečia Seimo narė J. Sejonienė.

Kraujo donorais gali būti sveiki asmenys nuo 18 iki 65 metų amžiaus, prieš kraujo davimą donoras privalo būti pailsėjęs, lengvai pavalgęs. Būtina išgerti daugiau skysčių – mineralinio vandens, sulčių.

Pranešimą paskelbė: Rimas Rudaitis, Lietuvos Respublikos Seimas