Medicina, farmacija

Seimo nario Audriaus Petrošiaus pranešimas: parlamentaras kreipėsi į Arvydą Vaitkų prašydamas paaiškinti motyvus dėl poliklinikos projekto stabdymo

2023 m. birželio 13 d. pranešimas žiniasklaidai (daugiau naujienų)

Birželio 8 d. pasirodžius informacijai, kad Klaipėdos miesto savivaldybė planuoja sustabdyti Jūrininkų poliklinikos projekto įgyvendinimą, Seimo narys Audrius Petrošius kreipėsi į Klaipėdos merą Arvydą Vaitkų, prašydamas paaiškinti tokio sprendimo motyvus.

Atkreiptinas dėmesys, kad mero rinkiminėje programoje įrašyta nuostata dėl naujo Jūrininkų sveikatos priežiūros centro pastato statybų skubinimo.

Pasak Seimo nario, vykdoma sveikatos sistemos reforma diktuoja naujus iššūkius savivaldybėms, siekiančioms užtikrinti kokybiškas ir saugias asmens sveikatos priežiūros paslaugas savo gyventojams. Pažymėtina, kad pirminės sveikatos priežiūros paslaugų plėtra ir jų prieinamumo didinimas yra pagrindinis veiksnys efektyviai sveikatos sistemai užtikrinti. Tačiau ši sistemos grandis yra viena iš opiausių problemų Klaipėdos mieste.

„Šiuo metu pirminės sveikatos priežiūros paslaugos klaipėdiečiams teikiamos avarinės būklės bendrabutyje įsikūrusiose patalpose. Dėl pasenusios ir medicinos įstaigai nepritaikytos infrastruktūros ne tik sudėtinga užtikrinti teikiamų paslaugų kokybę, bet taip pat atliepti individualius pacientų poreikius. Nepalanki darbo aplinka neretai kelia nepasitikėjimą ir pačia gydymo įstaiga.

Paminėti aspektai mažina viešosios įstaigos konkurencingumą su privačiu sektoriumi ir didina laukiančiųjų pas gydytojus eiles. Todėl praėjusios kadencijos savivaldybės priimtas sprendimas statyti naują Jūrininkų polikliniką buvo savalaikis ir racionalus, atveriantis galimybes užtikrinti pirminės sveikatos priežiūros sektoriaus kokybinį šuolį uostamiestyje, teisingai paskirstyti pacientų srautus skirtingose miesto dalyse“, – sako Seimo narys A. Petrošius.

Jo kreipimesi pažymima, kad savivaldai tekusi ligoninių išlaikymo funkcija, įsteigus Klaipėdos universiteto ligoninę, buvo perkelta Sveikatos apsaugos ministerijai.

Antra, formuojami savivaldybių biudžetai atliepia infliacinius rodiklius, dėl to buvo patvirtintas apie 48 mln. eurų didesnis 2023 m. Klaipėdos miesto biudžetas.

Trečia, procesai viešajame sektoriuje yra imlūs laikui, todėl savivaldybės siūlymas kada nors renovuoti esamos Klaipėdos miesto poliklinikos infrastruktūrą nespręs pirminės sveikatos priežiūros paslaugų prieinamumo problemos. Ketvirta, paslaugų prieinamumas sietinas su patogumo žmonėms aspektu, todėl pirminių sveikatos priežiūros įstaigų išsidėstymas turėtų būti tolygus visame mieste.

„Todėl savivaldybės noras renovuoti Klaipėdos miesto, vadinamąją trečiąją, polikliniką yra sveikintinas, tačiau tik papildomai pastatyta nauja poliklinika, skirta centrinėje miesto dalyje gyvenantiems asmenims, efektyviai optimizuotų pirminės sveikatos priežiūros paslaugų prieinamumą visiems Klaipėdos gyventojams“, – akcentuoja A. Petrošius.

Pranešimą paskelbė: Monika Kutkaitytė, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija