Sveikata, grožis

Seimo nario M. Skritulsko pranešimas: didesnės baudos už triukšmą turės teigiamą poveikį gyventojų gyvenimo ir poilsio kokybei

2023 m. birželio 15 d. pranešimas žiniasklaidai (Seimo naujienosSeimo nuotraukosSeimo transliacijos ir vaizdo įrašai)

Seimas priėmė parlamentaro Mindaugo Skritulsko Administracinių nusižengimų kodekso pataisas, kuriomis siūloma griežčiau bausti už viešosios rimties trikdymą.  

Pataisomis siekiama padidinti atsakomybę už viešosios rimties trikdymą, įskaitant už triukšmą, keliamą artimoje aplinkoje esančių barų ir kavinių. Pirmą kartą nusižengusiam paprastai buvo skiriama pusė minimalios baudos dydžio bauda, t. y. tik 10 eurų. Tokia situacija, pačių policijos pareigūnų teigimu, sąlygojo tai, kad iš jų buvo tiesiog tyčiojamasi, skiriamos baudos dėl jų dydžio neveikė atgrasančiai, o taip pat ir prevenciškai.

Dabar numatyta, kad už šauksmus, švilpimą, garsų dainavimą arba grojimą muzikos instrumentais, kitokiais garsiniais aparatais ar kitus triukšmą keliančius veiksmus gatvėse, aikštėse, parkuose, paplūdimiuose, viešajame transporte ir kitose viešosiose vietose, o vakaro (nuo 19 val. iki 22 val.) ir nakties (nuo 22 val. iki 7 val.) metu – ir gyvenamosiose patalpose, įmonėse, įstaigose ar organizacijose, kai tai trikdo asmenų ramybę, poilsį ar darbą, asmenys bus baudžiami nebe nuo 20 iki 80, bet nuo 80 iki 200 eurų bauda. Juridinių asmenų vadovai arba kiti atsakingi asmenys bus baudžiami nuo dviejų šimtų iki trijų šimtų eurų bauda.

Už pakartotinį nusižengimą asmenys bus baudžiami nuo 200 (buvo 80) iki 300 eurų bauda, juridinių asmenų vadovai ar kiti atsakingi asmenys – nuo 300 iki 400 eurų bauda.

M. Skritulsko nuomone, tikimasi, kad sankcijų sugriežtinimas bei atsakomybės juridinio asmens vadovui diferencijavimas turės atgrasomąjį bei prevencinį poveikį, o kartu ir teigiamą poveikį piliečių gyvenimo ir poilsio kokybei.

Kontaktams:

Seimo narys Mindaugas Skritulskas

Mob. 8 683 23 341

El. p. mindaugas.skritulskas@lrs.lt

Pranešimą paskelbė: Jolanta Anskaitienė, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija