Medicina, farmacija

Seimo Sveikatos reikalų komitetas siūlo Vyriausybei priimti sprendimus dėl Nacionalinio vėžio instituto

2023 m. kovo 22 d. pranešimas žiniasklaidai (Seimo naujienosSeimo nuotraukosSeimo transliacijos ir vaizdo įrašai)

 

Sveikatos reikalų komitetas (SRK), po 2023 m. kovo 8 d. surengto išvažiuojamojo posėdžio į Nacionalinį vėžio institutą (NVI) ir Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikas (Santaros klinikos), trečiadienį priėmė sprendimą, kuriuo siūlo Vyriausybei pritarti, kad ateityje NVI veiktų kaip valstybinis mokslinių tyrimų institutas, kurio sudėtyje būtų klinika klinikiniams tyrimams asmens sveikatos priežiūros srityje atlikti. Taip pat siūloma klinikinių tyrimų vykdymui minėtoje klinikoje nustatyti reikalingą lovų skaičių NVI arba Santaros klinikose pagal NVI ir Santaros klinikų sutartį, sudarant galimybę instituto veikloje naudoti visos šalies mokslinį ir technologinį potencialą.

SRK atkreipė dėmesį, kad NVI neužtikrina paslaugų daugiaprofiliškumo ir asortimento, paslaugų teikimas regresuoja, nes kai kurių paslaugų suteikiama labai mažai arba jos visai neteikiamos, kai kurios paslaugos dubliuojamos su Santaros klinikų teikiamomis paslaugomis, tad pacientai linkę rinktis kitas daugiaprofilines paslaugas teikiančias ir inovacijas diegiančias įstaigas, prarandama lyderystė onkologijos srityje. Buvo pažymėta, kad NVI atžvilgiu buvo vykdoma nenuosekli politika: įstaiga buvo nuolat pertvarkoma, ne kartą keitėsi NVI teisinė forma, statusas, pavaldumas, todėl nėra pakankamai užtikrinamas veiklos tęstinumas.

SRK sprendime taip pat siūloma Vyriausybei NVI turimą infrastruktūrą ir išteklius asmens sveikatos priežiūros paslaugoms teikti integruoti į bendrą Santaros klinikų struktūrą ir sudaryti galimybes, teikiant pacientams asmens sveikatos priežiūros paslaugas, efektyviai naudoti mokslinį, klinikinį, technologinį potencialą.

Jeigu būtų priimtas sprendimas dėl NVI ir Santaros klinikų sujungimo, SRK rekomenduoja dabartiniame NVI pastate toliau plėtoti labiausiai išvystytas populiariausias, kvalifikuočiausias asmens sveikatos priežiūros paslaugas (jų profilius), o ne dubliuoti šių paslaugų teikimo kituose Santaros klinikų padaliniuose.

Atsižvelgdamas į tai, kad jau kelerius metus NVI vadovauja laikinai pareigas einantis direktorius, o laikinumas neigiamai veikia visus darbuotojus, Seimo Sveikatos reikalų komitetas siūlo kuo skubiau organizuoti viešą konkursą nuolatinėms NVI direktoriaus pareigoms užimti.

Pranešimą paskelbė: Monika Kutkaitytė, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija