Sveikata, grožis

Sportas be mitybos pokyčių?

Dažniausiai žmogus, kuris aktyviai sportuoja, taip pat kreipia didelį dėmesį ir į savo mitybą. Būtent todėl labai daug sportuojančių vartoja maisto papildus ar kitaip siekia praturtinti savo mitybą.

Dažnai internete galima rastinerašytą taisyklę, kad mityba yra atsakinga už 80% sėkmingo kelio link tobulos figūros. Kiek tai yra tiesa, mes nežinome, bet kad mityba tikrai turi didelę įtaką norimų kūno formų siekime – dėl to galime būti visiškai tikri. Kokie didžiausi pavojai tyko tų, kurie stengiasi sveikai maitintis ir padailinti savo kūno formas?

  • Cukrūs – didelis sportininkų pavojus. Tačiau cukrus galima atskirti tarp daugiau ir mažiau naudingų, tarp mažiau ir daugiau kenksmingų. Žinoma, kad cukrūs iš vaisių yra kur kas geresni, nei tie, kurie randami saldainiuose ar įvairiuose maisto gaminiuose. Turbūt kiekvienas kartais suvalgome kažko saldaus ir tame nėra nieko blogo, net jei laikomės sveikos mitybos taisyklių! Tai pasidaro kenksminga tada, kai saldūs gaminiai pradeda keisti įprastus užkandžius ar net atskirus patiekalus dienos mityboje. Cukrūs pavojingi todėl, kad skatina įvairiausius uždegimus ir todėl, kad jie yra labai kaloringi ir nesotūs. Dažniausiai tai yra tuščios kalorijos, todėl jų vertėtų privengti.

  • Perdirbti ir greito maisto produktai – dar viena kliūtis, kurią ne visiems pavyksta perlipti. Greitas maistas ir perdirbti produktai dažniausiai yra pavojingi tuo, kad juose esančios sudėtinės dalys yra tikrai ne aukščiausios kokybės ir didžiausio maistingumo. Taip pat, dažnai toks maistas yra toks riebus, kad mažas jo kiekis gali prilygti jūsų pagrindiniam patiekalui. Be to, greitas maistas tiesiogiai veikia mūsų išvaizdą dėl jose esančių didelio riebiųjų rūgščių kiekio. Riebiosios rūgštys prasiskverdamos pro ląstelės membraną yra surišamos kaip trigliceridai, o trigliceridai yra per stambūs prasiskverbti per ląstelės membraną į kraują, todėl lieka ląstelėje – taip vyksta nutukimas.

  • Padažai – jie tokie pavojingi, kaip dvi maistų kategorijos minėtos viršuje, tačiau verta paminėti, kad padažuose dažnai yra apgaulingai daugiau kalorijų nei tikimės, todėl jų vartojimas gali lengvai pereiti į kalorijų perteklių. Taip pat jie dažnai būna gaminami iš nekokybiškų ingredientų, todėl mums gali pakenkti dėl jau aukščiau minėtų priežasčių.

Visiškai suprantama, kad laikytis sveikos gyvensenos ir mitybos principų ir visiškai niekada niekuo nepasilepinti yra labai sudėtinga. Todėl visiškai užsidaryti nuo visokių pagundų (nebent jums nuo to tik geriau) nebūtina. Svarbu tiesiog vartoti mažiau naudingus maisto produktus su saiku. Nettiems, kurie norėtų greičiau priaugti svorio nepatartina tą daryti vartojant greitą maistą ar daug cukraus turinčių produktų, nestai nėra pats sveikiausias būdas pasiekti šio tikslo. Turint laiko, svorį galima priauginti daug sveikiau ir efektyviau.

Maksimaliam efektyvumui savo mitybą galite praturtinti maisto papildais, kuriuos galite naudoti siekiant maksimizuoti tikslus sportuojant bei siekiant maksimizuoti savo mitybos pokyčių efektyvumą. Apie sporto ir kitus maisto papildus daugiau informacijos rasite internete arba jų parduotuvėse (pvz. Nutriwell).

Galiausiai tampa aišku, kad siekti savo tikslų sporto keliu, bet nekeičiant mitybos gali būti be galo sunku. Todėl prieš pradedant sportuoti, pravartu susipažinti su sveikos mitybos principais ir jais sekti. Reziumuojant, galime pasakyti, kad sportas be mitybos pokybčių nebus toks efektyvus, bet didele dalimi viskas priklausys nuo jūsų išsikeltų tikslų.