Sveikata, grožis

Sportas – ne tik raumenims, bet ir gerai savijautai

Reguliari mankšta gali būti be galo naudinga ne tik profesionaliai sportuojančiam, bet ir jaustis geriau norinčiam žmogui. Dar daugiau – sportuoti patartina net ir tiems, kam diagnozuotas diabetas, širdies ligos bei nugaros ar sąnarių skausmai. Reguliarus lankymasis sporto klube padeda sustiprėti ir palengvinti vienoje ar kitoje kūno vietoje jaučiamą diskomfortą. Tačiau tam, kad aktyvi fizinė veikla atneštų maksimalią naudą, būtina pasitarti su kvalifikuotu, profesionaliu treneriu. Šio specialisto konsultacija padės pasirinkti jums tinkančius pratimus ir sužinoti, kokių atsargumo priemonių laikytis.

Būtent toks yra ir daugiau nei dešimtmetį dirbantis „Sportgates“ klubo treneris Lukas Čikotas. Aukštą kvalifikaciją ir naudingos patirties užsienyje įgijęs specialistas jau seniai dirba ne tik su aukštų fitneso rezultatų siekiančiais klientais. Fiziškai sustiprėti ir pagerinti savijautą Lukas padeda ir dėl kitų priežasčių sporto klube besilankantiems žmonėms, tarp jų ir turintiems sveikatos ar laikysenos problemų. „Tarkime, dirbate sėdimą darbą ir jums kasdien skauda nugarą. Kasdienė mankšta tikrai gali padėti palengvinti maudimą ir pagerinti bendrą savijautą“ – teigia Lukas.

Jei atliksite asmeniškai sau pritaikytus pratimus, jie bus saugūs ir veiksmingi. Ir visiškai nebūtina sportuoti ilgai! Svarbiausia tai daryti reguliariai. Šiuo atveju treneris sudarys jums tinkamiausią, jėgą ir ištvermę pamažu didinančią mankštos rutiną. Juk kiekvienam žmogui itin svarbu užtikrinti raumenų ir sąnarių stabilumą, gerinti koordinaciją ir lankstumą. Tai padeda išvengti kasdieniame gyvenime iškylančių nepatogumų, tokių kaip „surakinta” nugara netikėtai pasilenkus.

„Sportgates“ klube savo patirtimi su kitais besidalinantis Lukas pabrėžia, jog sportuoti gali net ir aukštu kraujospūdžiu, depresija ar kitais negalavimais besiskundžiantys žmonės. Atsižvelgiant į kiekvieno situaciją, klientams pritaikomi kad ir nedidelio intensyvumo, tačiau energijos suteikiantys, raumenis stiprinantys ir nuotaiką pakeliantys pratimai. Jei sportuosite kiekvieną dieną, savijautos pagerėjimą pajusite jau netrukus.

Lukas pabrėžia, jog sporto klubas – ne tik apie didelius raumenis svajojantiems žmonėms. Priešingai! Čia laukiami visi sustiprėti fiziškai, sumažinti juos kamuojančius skausmus ir įgyti jėgų norintys žmonės. Lukas ragina nedvejoti, ateiti į „Sportgates“ ir pasikonsultuoti: „Pavyzdžiui, tiems, kam skauda apatinę nugaros dalį, neretai patariu užsiimti nedidelio intensyvumo fizinėmis veiklomis. Tai gali būti ėjimas, plaukimas ar kažkas panašaus. Tokie pratimai neapsunkina ir neapkrauna nugaros, o žmogaus savijauta tikrai pagerėja.“  Į ilgametę patirtį turintį trenerį kreipiasi ir sustingusiais sąnariais besiskundžiantys asmenys. Tokiems klientams Lukas sudaro individualius, sąnarių būklę gerinančių pratimų planus.

Tačiau kiek laiko ir kaip dažnai turėtumėte mankštintis? Fizinei veiklai specialistai pataria skirti mažiausiai 30 minučių per dieną. Tai daryti reikėtų bent penkias dienas per savaitę. Pradėkite nuo pusvalandžio intensyvaus ėjimo kasdien. Juk tai – taip pat mankšta! Stenkitės daugiau judėti ir venkite sėdėjimo. O jei kurį laiką nesimankštinote, pradėkite lėtai ir palaipsniui didinkite savo aktyvumą. Jūsų treneris visuomet patars, kokius tikslus sau kelti ir kaip progresuoti jums tinkamiausiu būdu.

„Sportgates“ klube jūsų laukiantis Lukas pabrėžia, jog atsakingai pasirinktas treneris padės išvengti fizinio krūvio metu patiriamo diskomforto, sumažinti skausmą ir patars, kiek laiko ir kokiu intensyvumu sportuoti. Drauge su kvalifikuotu treneriu bus lengviau laikytis įprasto rėžimo ir pritaikyti būtent jums tinkančias mankštos programas. Juk svarbiausia išsikelti realius tikslus, pasirinkti malonumą teikiančią fizinę veiklą ir džiaugtis savo daroma pažanga.

Pranešimą paskelbė: Raminta Simanavičiūtė, UAB „Market Research”