Sveikata, grožis

Sumanus pirkinių planavimas: 5 naudingi patarimai, kurie padės sutaupyti

Sutaupyti norime kiekvienas. Nesvarbu, ar planuojame savaitės pirkinius šeimai ar ruošiame stalą svečiams. Nors daugeliui gali atrodyti kitaip, visgi, taupiai apsipirkti – misija įmanoma. To pasiekti padės ne tik kruopštus pirkinių planavimas, bet ir įvairiausios išmaniosios programėlės. Vaida Budrienė, prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovė, sako, kad pirkėjai tampa vis atsakingesni, sąmoningai vadovaujasi tvarumo taisyklėmis, o tai atsispindi ir jų pirkinių krepšeliuose.

„Pastaruoju metu pirkėjai apsiperka kur kas atsakingiau. Pastebime, kad vis daugiau pirkėjų išsiugdė įprotį planuoti savo pirkinius, į parduotuvę vykti su sąrašu, dažnai dairosi patrauklių kainų pasiūlymų, o mes, savo ruožtu, esame paruošę pačių įvairiausių būdų, kurie padės sutaupyti. Pavyzdžiui, visai neseniai pristatėme taupymo programą „Pigintuvas“, kurios išskirtinumas – kas savaitę besikeičiantys nuolaidų pasiūlymai“, – teigia V. Budrienė. 

Valgiaraščio sudarymas iš anksto yra puiki priemonė išvengti spontaniškų pirkinių. Be to, nereikia kaskart galvoti, ką šiandien valgyti ar pagaminti šeimai. „Iki“ dalijasi ir dar keliais patarimais, padėsiančiais neviršyti savo suplanuotų išlaidų.

5 praktiniai taupymo patarimai

Stebėkite ilgai galiojančių produktų akcijas. Kiekvieną savaitę praverskite skaitmeninį arba popierinį akcijų leidinį, taip pat peržvelkite pasiūlymus, esančius prekybos tinklo programėlėje. Planuokite pirkinius pagal tai, ką galima įsigyti su nuolaida. Jeigu pastebite akciją mėgstamiems produktams, kurių galiojimo laikas ilgesnis, įsigykite jų daugiau. Tai gali būti pusryčių dribsniai ar kava, konservuoti produktai.

Pasinaudokite išmaniosiomis programėlėmis. Planuoti savo pirkinius bei išlaidas galite ir pasinaudodami įvairiausiomis tam skirtomis programėlėmis. Pavyzdžiui, parsisiuntę programėles „Starling“, „Monzo“ ar „Chip“.  Įsidiegus šias programėles – jos jus įspėja, jeigu viršijate savo planuotų mėnesio išlaidų normą. Be to, jomis naudojantis matysite, kur išleidžiate daugiausiai pinigų. Mat programėlės suskirsto visus pirkinius į kategorijas, pvz., maistas, sąskaitos, kavinės, kiti pirkiniai.

Stebėkite savo išlaidas banko programėlėje. Jeigu specialiomis programėlėmis naudotis nenorite – savo išlaidas patogiai sekti galite ir asmeninėje banko paskyroje. Joje ne tik paprastai būna sudarytos išlaidų diagramos, kuriose aiškiai matyti kiek, kada, kur ir kam išleidote, bet ir yra galimybė nusistatyti išlaidų limitus.

Įsigykite nuolaidų kortelę. Vienas paprasčiausių būdų sutapyti – įsigyti mėgstamo prekybos tinklo nuolaidų kortelę. Naudojantis nuolaidų kortele, dažniausiai kiekvieną savaitę gaunama pačių įvairiausių patrauklios kainos pasiūlymų. O, peržvelgus, kokios akcijos laukia ateinančiomis dienomis – galite susiplanuoti ir kelių dienų ar savaitės valgiaraštį. 

Pirkite internetu. Dar vienas puikus būdas kruopščiai sekti savo išlaidas – pirkti internetu. Taip kiekvieną kartą apsiperkant, tiksliai matysite, kiek pinigų išleidote. Be to, perkant internetu sutaupysite kuro išlaidas bei parduotuvėse nesugaišite laiko, kurį galėsite skirti šeimai.

Pranešimą paskelbė: Gabrielė Valaitytė, UAB „Publicum”