Straipsniai

Šviesos terapija – ateities medicina

(Gyd. Jolanta Grigaliūnienė) Saulės spindulių prigimtis ir poveikis mūsų organizmui
Saulės šviesa – esminė mūsų biologinės sistemos dalis. Šviesa virsta elektrochemine energija, kuri yra bet kokios gyvos būtybės pagrindas, teigia mokslininkai bioritmologai. Pasak, profesoriaus S. Gulyar’o, lapkričio mėnesį viešėjusio Vilniuje seminare „BIOPTRON šviesos terapija ir jos taikymas”, kiekvieno mūsų organizme yra reflektoriai, atsakingi už kontaktus su elektromagnetiniu lauku. Saulės šviesos skleidžiama energija reikalinga mūsų metabolinei bei endokrininei sistemoms ir padeda mūsų kūnui reguliuoti daugelį svarbių biologinių procesų.
Buitiniame lygmenyje Saulės šviesos įtaką mes patys galime pastebėti – ji veikia mūsų kraujospūdį, atsiliepia nuotaikų kaitai ir panašiai.

Šiuolaikinė šviesos terapija
Panaudoti saulės šviesą gydomaisiais tikslais bandė dar Senovės Egipto gydytojai. Nors tais laikais Saulės šviesos gydomasis poveikis nebuvo moksliškai pagrįstas, tačiau jau Hipokratas aprašė įvairių susirgimų gydymą Saulės šviesa, romėnų ir arabų gydytojai, suvokdami jos gydomąją galią, taikė šviesos terapiją medicinoje.

Prieš 100 metų danų gydytojas Niels Ryberg Finsen padėjo pagrindus šiuolaikinei šviesos terapijai. 1903 m. jam buvo paskirta Nobelio premija už pasiekimus šviesos terapijos srityje. Daktaras sukūrė prietaisą, galintį skleisti į Saulės šviesą panašaus ilgio bangas. Tokiu būdu atkurta Saulės šviesa turėjo didelį privalumą, kadangi buvo galima kontroliuoti intensyvumo ir skleidžiamos šviesos spektro parametrus. Šis atradimas buvo sėkmingai naudojamas odos ligoms ir odą bjaurojančios tuberkuliozės atmainos gydymui.

Šiuolaikinės fotomedicinos vystymosi pradžioje paprastai buvo naudojamos infraraudonųjų ir ultravioletinių spindulių spektro dalys. 1981 metais Vengrijos mokslininkų grupė, remdamasi lazerio teorijos pagrindais, sukūrė šviesos šaltinį, kuris skleidė ir matomą šviesą, ir infraraudonuosius spindulius. Remiantis šios grupės tyrimų išvadomis, buvo sukurta BIOPTRON šviesos terapijos sistema.

BIOPTRON šviesos terapijos technologijos
Suvokus, kokia naudinga saulės šviesa palaikant ir atstatant sveikatą ir žinant, apie svarbius šviesos poliarizavimo aspektus, mokslininkai galėjo sukurti visiškai naują šviesos terapijos sistemą, kurios pagrindas – matoma, nekorehentinė poliarizuota šviesa. Nustatyta, kad Šveicarijoje BIOPTRON AG kompanijoje sukurta ir visame pasaulyje patentuota novatoriškoji BIOPTRON šviesa teigiamai įtakoja žmogaus organizmą ir sustiprina biostimuliaciją bei apsaugines organizmo funkcijas.

Teigiamas poveikis be jokio pavojaus
Matoma Saulės spindulių šviesa – tai tik nedidelė gamtoje esančio elektromagnetinio spektro dalis. Be akiai matomos Saulės spektro dalies dar yra ultravioletinis (UV) ir infraraudonasis (IR) spinduliavimas, kurie taip pat vienaip ar kitaip įtakoja žmogaus organizmą.
Profesoriaus S. Gulyar’o teigimu, Saulė spinduliuoja nemažai organizmą griaunančių ar destruktūrizuojančių spindulių. Žmogui reikia tik nedidelės viso spindulių spektro dalies, kuriuos per akupunktūrinius taškus įsisavina mūsų organizmas. Todėl BIOPTRON šviesoje nėra ultravioletinio ar kito sveikatai pavojingo spindulių spektro.
BIOPTRON šviesa – tai visas matomas Saulės šviesos spektras ir švelnioji infraraudonųjų spindulių dalis, kurie atsispindėję nuo prietaise įmontuoto daugiasluoksnio veidrodžio, tampa poliarizuotais spinduliais. Visa tai užtikrina nekintamą šviesos intensyvumą ir kontroliuojamą bei stabilų spindulių srautą.

V.I.P. šviesa
Nuo 1988 metų BIOPTRON AG pagamino prietaisų, kurių pagrindas yra V.I.P. šviesa. Ji apibūdinama taip:
Visible – matoma.
Incoherent – nekorehentinė ar kitaip nesinchronizuota. Tai reiškia, kad BIOPTRON šviesos bangos energija kiekviename laiko vienete yra vienoda.
Polarized – poliarizuota, t.y. skirtingai nuo saulės spindulių, kurie sklinda visomis kryptimis, BIOPTRON šviesos spektro bangos svyruoja lygiagrečiose plokštumose.

V.I.P. šviesa švelniai ir stimuliuojamai veikia ląstelių ir sisteminį lygį. Tai nepamainoma biologinių procesų skatinimo priemonė, padedanti kūnui regeneruotis, atstatyti pusiausvyrą ir pačiam išgyti. Profesorius S. Gulyar’as BIOPTRON šviesos poveikį palygino su homeopatinių preparatų poveikiu. „Šviesa, kaip ir homeopatiniai preparatai, nėra tiesiogiai vaistai, tai – informacija mūsų organizmui, kaip jam kovoti su negalavimais. Žemo dažnio energija suteikia biostimuliacinį efektą. Daugeliui tai atrodo neįtikėtina, tačiau nepaisant skepsio, tai veikia.”

Biostimuliaciniai procesai
Veikdama žmogaus kūno paviršių, BIOPTRON šviesa stimuliuoja gyvas ląsteles, šviesai jautrias jų struktūras ir biomolekules. Kūno paviršiaus ląstelių stimuliacija vėliau pasireiškia antrinėmis reakcijomis, kurios neapsiriboja tik apšviečiamo paviršiaus teigiamais efektais, o apima visą organizmą. Todėl šviesos terapija stimuliuoja savaiminius gijimo, regeneracijos bei apsauginius procesus. Ji stimuliuoja medžiagų apykaitos procesus, pasižymi uždegimą mažinančiu poveikiu, skatina žaizdų gujimą, stiprina imuninę sistemą ir malšina skausmą.

BIOPTRON veiksmingumas yra patvirtintas:
sprendžiant įvairias odos problemas ir gydant žaizdas;
malšinant įvairaus pobūdžio skausmus;
kosmetologijos praktikoje.

BIOPTRON ir odos problemų šalinimas
BIOPTRON geria veikia suerzintą odą, ją ramina, švelnina ir malšina skausmą. Šviesos spinduliai gerina kraujo apytaką, stimuliuoja naujos odos augimą bei odos regeneraciją.
BIOPTRON šviesos terapija teigiamai veikia pažeistus audinius ir stimuliuoja odos gijimą, nes spindulių skvarba pasiekia net kolageno pluoštą, esantį jungiamajame audinyje – pagerėja odos mikrocirkuliacija, padidėja kolageno gamyba ir aktyvėja ląstelių atsistatymo procesas. Todėl šviesos terapija, taikoma net esant tokioms problemoms, kaip diabetinei gangrenai, įvairioms opoms ir praguloms, yra labai efektyvi.
Naujausi mokslininkų tyrimai leido sėkmingai ligoninėse gydyti ir sunkius antro laipsnio nudegimus. Nudegus saulėje ar įvykus nelaimingiems atsitikimams buityje, nedidelius nudegimus BIOPTRON’u galima gydyti ir namuose.
Gydant žaizdas BIOPTRON’u:
pagreitėja žaizdų gijimas;
sumažėja infekcijos tikimybė;
pagreitėja audinių regeneracija;
sumažėja pooperacinių ir potrauminių randų atsiradimo galimybė.

BIOPTRON ir nugaros, raumenų bei sąnarių skausmo malšinimas
BIOPTRON gali būti taikomas skausmui malšinti reumatologijoje, bendrojoje fizioterapijoje ir sporto medicinoje.
Pacientų, sergančių sąnarių ligomis, gydymas gali būti papildomas, panaudojus BIOPTRON šviesos terapiją.
Reumatinių susirgimų metu:
malšinamas skausmas ir sumažinamas jo intensyvumas;
padidėja raumenų jėga;
atsiranda galimybė sumažinti nuskausminamųjų vaistų dozę;
padidėja pėsčiomis nueitas nuotolis;
sutrumpėja rytinio sąstingio trukmė;
pagerėja miegas, gyvenimo kokybė.
Šviesos terapija stimuliuoja organizmo natūralų skausmo malšinimo mechanizmą. Pastebėta, kad ji tiesiogiai veikia raumenis ir mažina spazmus, taip pat padidina ir greitina savaiminį išgijimą. Esant raumenų pertempimui, BIOTRON poveikis mažina patinimą, sutrumpina gijimo laiką, sumažina jautrumą ir greitai nei efektyviai pašalina tempimą.
Sporto medicinoje ir reabilitacijoje BIOPTRON:
atpalaiduoja skaudančius raumenis;
leidžia greičiau atsistatyti judesio funkcijoms;
mažina nugaros ir sąnarių skausmą;
papildo sutrenkimų, išnyrimų, sausgyslių patempimų, nubrozdinimų, mėlynių, gydymą.
Intensyviai sportuojantiems rekomenduojama prieš ir po sportavimo, nukreipti BIOPTRON’o šviesą į tokias problemines vietas, kaip sąnariai, raumenys, skausmingi audiniai ir panašiai.

BIOPTRON ir kosmetinis gydymas
Veikiama šviesos, oda reaguoja į įvairių ilgių bangas. BIOPTRON padeda optimizuoti įprastinę odos priežiūros kokybę, pagerindama kraujo mikrocirkuliaciją, todėl greičiau pašalinami toksinai, pagreitėja ląstelių atsistatymas ir net pagerėja kosmetikos priemonių bei veido kremų pasisavinimas.
Naudojant BIOPTRON šviesą:
pagerėja odos tonusas ir struktūra;
lygėja raukšlės, suteikiamas malonus pojūtis;
gerėja mikrocirkuliaciją, todėl padidėja kosmetinių preparatų efektyvumas.
Kasdien naudojant BIOPTRON’o šviesos terapiją, pagerėja odos tonusas ir struktūra, mažos raukšlės ir raukšlelės tampa mažiau pastebimos.
Kartu su įvairiais kitais veiksmingais celiulito gydymo metodais, šviesos terapija padeda pašalinti celiulitą visose kūno dalyse.

Patogu naudoti
Visi BIOPTRON medicinos prietaisai sukurti naudoti tiek namuose, tiek ligoninėse ar grožio centruose.
Atskiri gydymo seansai yra labai trumpi (audiniai gydomi ir gilesnis skausmas malšinamas apie 6 minutes, odos paviršiaus ir kosmetinės problemos gydomos 2-4 minutes, sąnariai – daugiausiai 8) , tad juos labai nesudėtinga, nekeičiant įprasto režimo ar gyvenimo ritmo, įtraukti kasdienę sveikatos priežiūros programą.
Moderni technologija ir šiuolaikiškas dizainas užtikrina lengvą ir paprastą prietaiso vartojimą.
Nuolatiniai moksliniai tyrimai ir griežta kokybės kontrolė garantuoja saugų be žinomo šalutinio poveikio naudojimąsi preparatu.