Ruošiant patiekalus ant grilio, ne ką mažiau svarbu pasigaminti prie jų derantį skanų garnyrą. Juo gali tapti ir paprasčiausios bulvės, juk jas ruošti galima įvairiais būdais. Derinti skirtingus prieskonius, žoleles, o kad taptų dar skanesnės – pasigaminti naminio padažo. Vaida Budrienė, prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovė, sako, kad orams atšilus, pirkėjai dažniau dairosi į kepimui lauke tinkamus produktus, o norintys mažiau laiko praleisti virtuvėje, į krepšelius noriai deda gaminimui jau paruoštus grilio patiekalus.
„Stengiamės, kad pirkėjai mėgautųsi ne tik aukščiausia kokybe, bet ir skonių įvairove, tad šių metų griliui skirtų patiekalų asortimentas išties platus, o didelę jo dalį sudaro pirkėjų itin vertinama lietuviška produkcija. Nors tradiciškai dažniausiai kepsninėse lietuviai čirškina šašlykus, kepsnius ar šonkaulius, didelio susidomėjimo sulaukia ir kepimui jau paruošta žuvis bei jūros gėrybės. Taip pat ir įvairiausi garnyrams skirti produktai: kepimui ant grilio paruoštos bulvės, grybai“, – sako V. Budrienė.
Vilma Juodkazienė, prekybos tinklo „Iki“ atstovė, sako, kad ruošiant garnyrą, tinkantį prie įvairiausių mėsos patiekalų, pavyzdžiui, šašlykų – svarbiausia yra skonių balansas.
„Prie mėsos patiekalų ypač tinka įvairiausios daržovės. Tokiems patiekalams jos suteikia gaivumo. Jeigu tradicinės pomidorų ir agurkų salotos spėjo pabosti, mėgstamų daržovių taip pat galite pasikepti ant grilio. Taip ruoštos daržovės įgaus nepaprasto, dūminio skonio. Tiesa, ant žarijų kepant daržoves, galioja tos pačios taisyklės, kaip ir kepant mėsą ar žuvį. Svarbiausia jų neperkepti“, – sako V. Juodkazienė.
Pasak jos, prieš kepant įvairiausios rūšies daržoves, jas galima lengvai pamarinuoti. Tai padaryti – paprasta. Tereikia kokybišką alyvuogių aliejų sumaišyti su mėgstamais prieskoniais ar šviežiomis prieskoninėmis žolelėmis ir palaikyti 10–15 min.
„Jeigu grilyje kepsite supjaustytus baklažanus, cukinijas, svogūnus ar paprikas, kepti reikėtų kelias minutes, kol gražiai apskrus. Žinoma, jeigu kepsite bulves, užtruksite kiek ilgiau. Pavyzdžiui, didelei nesupjaustytai bulvei iškepti gali prireikti ir valandos“, – sako „Iki“ atstovė ir dalijasi ypatingai paruoštų bulvių receptu, kurios dėl dėmesio drąsiai galės rungtis su pagrindine patiekalo žvaigžde.
Grilyje keptos bulvės su sviestu ir česnaku. Tokioms bulvėms pasigaminti reikės: 2kg bulvių, 2 skiltelių česnako, 100 g ištirpinto sviesto, druskos ir maltų juodųjų pipirų.
Kaip jas pasigaminti? Bulves švariai nuplaukite ir nuvalykite jų odeles. Tuomet horizontaliai padarykite įpjovas, stengdamiesi išlaikyti vienodus tarpelius, kad jos tolygiai iškeptų. Indelyje ištirpinkite sviestą, įspauskite česnaką ir pagardinkite druska bei maltais juodaisiais pipirais. Šiuo mišiniu patepkite kiekvieną bulvę, stengdamiesi, kad sviesto patektų ir į tarpelius.
Kiekvieną bulvę suvyniokite į foliją – taip apsaugosite jas nuo tiesioginės laužo ar kepsninės kaitros. Jei norite, kad bulvės greičiau iškeptų, prieš tai jas 10–15 minučių pavirkite vandenyje ir tik tuomet tepkite sviestu bei kepkite grilyje.
Norėdami patiekalą pakylėti į naujas aukštumas, nepagailėkite kelių minučių padažui pagaminti. Jis puikiai tiks ir prie pačių įvairiausių mėsos patiekalų.
Varškės ir graikiško jogurto padažas su žalumynais. Padažui pagaminti reikės: 200 g varškės, 2–3 šaukštų graikiško jogurto, 2 skiltelių česnako, šviežių žalumynų, druskos ir maltų juodųjų pipirų.
Kaip jį pasigaminti? Varškę sumaišykite su jogurtu ir smulkintomis šviežio derliaus žolelėmis: krapais, svogūnų laiškais. Pagardinkite druska ir maltais juodaisiais pipirais, įspauskite česnako. Jei norite, kad padažas būtų kreminės tekstūros – varškę galite sutrinti elektriniu trintuvu.
Pranešimą paskelbė: Gabrielė Valaitytė, UAB „Publicum”