Sveikata, grožis

TYRIMAI PARODĖ, KAD TIRTUOSE DARŽELIUOSE TARŠOS NEBĖRA

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras vakar, 2024 m. kovo 28 d., ir pakartotinai šiandien, kovo 29 d., atliko oro tyrimus  3 Vilniaus lopšeliuose-darželiuose, kurie reprezentuoja visos paveiktos teritorijos pastatus.

Kovo 28 d. laboratoriniais tyrimais buvo nustatyta, kad 546 m ir 800 m atstumu nuo gaisro vietos pavėjinėje pusėje esančių darželių patalpų ore vandenilio chlorido koncentracija siekė iki 0,50 mg/m3 (leistina koncentracija 0,2 mg/ m3), o ciano vandenilio – iki 0,027 mg/m3 ( leistina koncentracija (0,01mg/m3). Kitų tirtų cheminių medžiagų (29 lakiųjų organinių junginių, sieros dioksido ) rasta labai mažai arba visai neaptikta. Laboratoriniai tyrimai buvo atlikti ir lopšelyje-darželyje, nutolusiame nuo gaisro židinio 3,5 km atstumu, pavėjinėje nuo gaisro židinio pusėje. Jame buvo aptikta kiek padidinta ciano vandenilio koncentracija (0,026 mg/m3).

Šiandien, kovo 29 d., pakartotinai atlikus darželių patalpų oro tyrimus, po to, kai darželių patalpose, laikantis NVSC rekomendacijų, buvo atlikti valymo ir vėdinimo darbai, išplautos užuolaidos ir vaikų patalynė, ciano vandenilio neaptikta, o chloro vandenilio koncentracija sumažėjo iki 0,11 mg/m3 ir neviršijo leistinos normos.

Atlikti laboratoriniai tyrimai parodė, kad gaisro metu susidariusios pavojingos medžiagos pateko į patalpas, tačiau užgesinus gaisrą ir įgyvendinus NVSC rekomendacijas dėl patalpų valymo, uždarų patalpų oro kokybė ženkliai pagerėjo ir nekelia pavojaus gyventojų sveikatai.

Pranešimą paskelbė: Vilda Bajoriūnienė, Nacionalinis visuomenės sveikatos centras prie Sveikatos apsaugos ministerijos