Medicina, farmacija

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras DĖKOJA

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras dėkoja visiems kolegoms, socialiniams partneriams, visuomenės informavimo priemonėms už ilgametį bendravimą ir bendradarbiavimą įgyvendinant užkrečiamųjų ligų prevenciją, šviečiant ir kuriant sveikesnę visuomenę ir jos gerovę.

Šį savaitė yra paskutinė Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro veiklos savaitė.

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras buvo pagrindinė specializuota institucija Lietuvoje vykdžiusi gyventojų sergamumo užkrečiamosiomis ligomis ir skiepijimų aprėpčių stebėseną, profilaktiką bei visuomenės informavimą.

Per trylika veiklos metų (2009-2022) Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro  medikai parengė 119 metodinių rekomendacijų specialistams,  įgyvendino per 30 nacionalinių ir tarptautinių projektų bei  užkrečiamųjų ligų prevencijos ir valdymo dalykų  apmokė per 10 tūkst. įvairių sričių specialistų iš visos Lietuvos.

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro medikai aktyviai bendradarbiavo su Europos ligų prevencijos ir kontrolės centru, Pasaulio sveikatos organizacija bei kitomis Jungtinių Tautų ar Europos Komisijos agentūromis. Visoms joms esame dėkingi už nuoseklią ir reikšmingą paramą, bendradarbiavimą, suteiktas tarptautines galimybes tobulinant specialistų profesines kompetencijas, kurios leido tvariai prisidėti prie pamatinių visuomenės gebėjimų saugoti savo sveikatą.

Saulius Čaplinskas

Profesorius, medicinos mokslų daktaras

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro direktorius

Papildoma informacija:

2021 m. gruodžio 16 d. Lietuvos Respublikos Seimo sprendimų Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras likviduojamas (reorganizuojamas).
Toks sprendimas priimtas, Seimo Sveikatos reikalų komiteto pirmininkui A.Matului pasiūlius iš LR sveikatos priežiūros  įstaigų įstatymo nomenklatūros (24 str.) išbraukti Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centrą.
Detaliau su šiuo sprendimu galima susipažinti LR Seimo interneto svetainėje:

Sveikatos priežiūros įstaigų įstatymo 24 straipsnio pakeitimo įstatymo projekto LYGINAMASIS VARIANTAS

Pranešimą paskelbė: Rita Samukienė, Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras