Medicina, farmacija

Vaikų chirurgai dalyvavo pasauliniame kongrese

Respublikinės Šiaulių ligoninės Moters ir vaiko klinikos Vaikų chirurgijos ortopedijos-traumatologijos centro gydytojai spalio 12-15 dienomis dalyvavo Prahoje vykusiame WOFAPS (Pasaulinės vaikų chirurgų asociacijų federacijos) kongrese. Centro vadovės pareigas laikinai einanti vaikų chirurgė Evelina Klepšytė – Janauskienė, vaikų chirurgas Benediktas Jonuška ir vaikų chirurgas Rimantas Norkus, drauge su daugiau nei 700 vaikų chirurgų iš viso pasaulio, keturias dienas sėmėsi žinių iš žymiausių pasaulyje profesijos atstovų.
Kas trejus metus skirtingose pasaulio šalyse organizuojami WOFAPS kongresai, kuriuose aptariamos aktualiausios vaikų chirurgijos temos. Vaikų chirurgijos ortopedijos-traumatologijos centro vadovės pareigas laikinai einanti vaikų chirurgė Evelina Klepšytė – Janauskienė džiaugiasi, kad galėjo klausyti pranešimų ir perimti patirtį iš žymiausių vaikų chirurgų, atvykusių iš Amerikos, Afrikos ir kitų žemynų.
Kongrese ypač akcentuotas spartus medicinos tobulėjimas, kas ypač skatina rengti kongresus ir dalintis žiniomis, patirtimi. Medikai daug naujo sužinojo naujagimių apsigimimų, išvaržų, diafragmos chirurgijos srityse, tobulino laparoskopinių operacijų teorines ir praktines žinias. Pranešėjai ne tik skaitė teorinius pranešimus, buvo demonstruojami operacijų vaizdo įrašai, tad sukaupta neįkainojama patirtis, kurios vaikų chirurgams prireiks ir kasdieniame darbe.
Nuotr.

Respublikinės Šiaulių ligoninės Moters ir vaiko klinikos Vaikų chirurgijos ortopedijos-traumatologijos centro vaikų chirurgas Benediktas Jonuška (iš kairės), centro vadovės pareigas laikinai einanti vaikų chirurgė Evelina Klepšytė – Janauskienė, vaikų chirurgas Rimantas Norkus (ketvirtas iš kairės) kartu su pasaulinės vaikų chirurgų asociacijų federacijos prezidentu prof. Sameh Shehata ir kongreso prezidentu prof. M. Rygl.
Centro archyvo nuotr.

Pranešimą paskelbė: Zita Katkienė, Respublikinė Šiaulių ligoninė, VšĮ