Medicina, farmacija

Vaistininkė pataria, kaip pasirūpinti savo akimis vasarą

Saulės spinduliai, maudynės baseinuose ir jūrose, aktyvus laisvalaikis gamtoje – visa tai gali būti tikras iššūkis akims. „Eurovaistinės“ vaistininkai pataria, kaip per vasarą pasirūpinti savo regėjimu ir kurių gėrybių sezono nereikėtų praleisti.

Nuotolinio darbo ar mokymosi išvargintoms akims vasara yra tinkamas laikas atsigauti. Pasak vaistininkės Jovitos Juodsnukytės, pirmiausiai reikėtų pradėti nuo akims naudingos mankštos, pavyzdžiui, skaitant ar dirbant prie kompiuterio reguliariai pakelti akis ir pažiūrėti į tolį. Taip atpalaiduosite iki tol dirbusius akių raumenis ir leisite padirbėti tiems, kurie ilsėjosi, tokios mankštos padeda sumažinti akių nuovargį.

Vasaros sezonu vaistinėje dažnai klientai ieško priemonių, kurios padėtų įveikti akių sausumą. Vaistininkė J. Juodsnukytė paaiškina, kad ši problema kyla, nes daug laiko praleidžiame saulėje, paplūdimyje, maudomės ežere ar jūroje ir visa tai gali sausinti akis.

„Būtent dėl to naudinga vartoti ne tik vitaminus, kurie pagelbėtų mūsų akims ir pagerintų regėjimą, bet taip pat turėti ir lašelių, kurių sudėtyje yra vitaminų, propolio, ramunėlių. Jie ne tik padeda atstatyti akis, bet ir puikiai jas drėkina, apsaugo nuo smėlio, vandens, įvairių šiukšlių, kurios patenka į akis, aktyviai leidžiant laiką gamtoje“, – sako vaistininkė.

Gerai akių būklei svarbu, kad organizmui netrūktų ir būtinų medžiagų. Vaistininkė rekomenduoja vartoti žuvų taukus, jie padeda palaikyti gerą regėjimą, taip pat turi priešuždegiminių savybių, todėl yra ypač naudingi tiems, kuriems kyla uždegimai ar jų akys yra linkusios į raudonumą.

Taip pat akims naudinga liuteinas, padedantis palaikyti gerą regėjimą. Vaistininkė pataria atkreipti dėmesį, kad jo vitaminų sudėtyje būtų bent 10 mg.

„Maisto papildų ingredientų sąraše naudinga ieškoti ir antioksidantų – vitamino C ir E, – kurie taip pat puikiai tinka regėjimui palaikyti. Antioksidantai padeda išvengti oksidacinės pažaidos ir apsaugo akis nuo jos, jie turi ir priešuždegiminį poveikį, padeda palaikyti gerą regėjimą“, – naudas vardija vaistininkė.

Vasarą nereikėtų pamiršti ir sodo bei daržo gėrybių. Anot vaistininkės, vasarą natūraliausia apsauga ir geriausias akių pastiprinimas yra iš vaisių ir uogų – to, ko gausu šiuo sezonu. Maisto racioną naudinga praturtinti morkomis, mėlynėmis, burokėliais, špinatais – visa tai bus naudinga ne tik akims, bet ir visam organizmui.

6 patarimai, kaip pasirūpinti akimis vasarą:

  1. Dėvėkite akinius nuo saulės ir venkite žiūrėti tiesiogiai į saulę.
  2. Gerkite pakankamai vandens ir valgykite sveiką bei subalansuotą maistą.
  3. Nelieskite akių nešvariomis rankomis.
  4. Naudodami kosmetikos priemones, apsaugą nuo saulės, saugokitės, kad tai nepatektų į akis.
  5. Saugokite akis maudydamiesi baseinuose ir kituose vandens telkiniuose.
  6. Aktyviai leisdami laiką ar dirbdami lauke saugokite akis nuo traumų.

Pranešimą paskelbė: Laura Bielskė, Eurovaistinė, UAB