Medicina, farmacija

Vasaros „pagundų“ kaina – vaistininkė pataria, kaip įveikti virškinimo problemas

Šiltuoju metų laiku dažnas savaitgalius leidžia gamtoje, kur viliojantys grilio patiekalai, ne visada sveiki užkandžiai ar didesnė grėsmė apsinuodyti maistu ir alkoholiu. „Eurovaistinės“ vaistininkė pataria tokiu atveju savo namų vaistinėlėje turėti keletą preparatų, kurie padėtų įveikti nemalonias virškinimo problemas.

Ko gero, viena dažniausių vasaros problemų – persivalgymas, sunku jausti saiką kepant patiekalus ant laužo ar vasarojant ilgais vakarais. „Eurovaistinės“ vaistininkė Jovita Juodsnukytė persivalgius pataria su savimi turėti fermentų, kurie padėtų suvirškinti suvartotą maistą, tačiau svarbi detalė – juos reikėtų vartoti po valgio. Vaistininkė nerekomenduoja fermentų vartoti prieš sėdant prie stalo, nes taip dažnai dar labiau atsipalaiduojama ir pamirštamas saikas.

Vasaros vakarėlių metu ar atostogaujant norisi save ir palepinti, todėl leidžiame sau suvalgyti maisto, kurį įprastai esame linkę riboti, nes dėl to kyla rūgštys. Šią problemą turintiems žmonėms, kurie žino, kad nepavyks atsisakyti tokio maisto, rekomenduojama turėti vaistų, padedančių greitai įveikti skrandžio rūgštingumą.

Vasaros vaistinėlėje virškinimo problemoms spręsti vaistininkė taip pat rekomenduoja turėti vaistų nuo pykinimo, ypač, jeigu įprastai blogai jaučiatės keliaudami automobiliu, laivu ar lėktuvu. Tokiu atveju naudinga turėti imbiero tablečių, kurios slopina pykinimo jausmą. Įveikti viduriavimą gali padėti specialios tabletės, taip pat inovatyvūs vaistai paketėliuose, kurių nereikia nei užgerti vandeniu, nei tirpinti.

Maistas ir alkoholis

Dar viena dažna vasaros virškinimo problema – apsinuodijimas. Šiltuoju metų laiku netinkamai laikomas maistas greičiau genda, o to nepastebėjus gali kilti problemų. Pasak vaistininkės, apsinuodijimą maistu gali išduoti skrandžio, galvos skausmas, pykinimas, viduriavimas ir bendras organizmo silpnumas. „Jeigu vemiame, stipriai skauda skrandį, naudinga turėti vaistų, kurie malšina spazmus, vartoti elektrolitų, padedančių organizmui greičiau atsistatyti ir nenusilpti“, – patarimais dalijasi „Eurovaistinės“ vaistininkė.

Apsinuodijus taip pat naudingi ir aktyvintosios anglies preparatai, dažniausiai vadinami tiesiog „angliuku“. „Kilus daugeliui virškinimo problemų prisimenamas angliukas, jis labiau naudingas apsinuodijus, viduriuojant, tačiau tiesiog sutrikus virškinimui, jis nepadės, nes pagrindinė jo funkcija – skaidyti toksinus“, – sako vaistininkė J. Juodsnukytė.

Tiesa, kartais apsinuodijama ne tik maistu, bet ir alkoholiu, tačiau tokiu atveju tinka tos pačios priemonės, kaip ir apsinuodijus maistu, o galvos skausmą geriausia malšinti šnypščiančiomis aspirino tabletėmis. Taip nušausite du zuikius – ne tik suvartosite vaistų, bet ir išgersite papildomų skysčių, kurie labai reikalingi apsinuodijus.

Net jeigu planuojate užbėgti už akių apsinuodijimui alkoholiu, vaistininkė įspėja to nedaryti. Anot jos, vaistus vartokite tik ryte, nes naktį kepenys ir taip būna apkrautos, doroja suvartotą alkoholį, todėl vaistų nerekomenduojama gerti iš anksto, juos vartokite tik pajutę simptomus. Rytą iš anksto palengvinti galite viso vakarėlio metu išgerdami daugiau vandens.

Pranešimą paskelbė: Laura Bielskė, Eurovaistinė, UAB