Sveikata, grožis

Vasaros stiliaus paieškos: ką rengtis susiruošus į ofisą?

2021 m. birželio 18 d.

 

Vasaros stiliaus paieškos: ką rengtis susiruošus į ofisą?

Į gatves grįžtanti vasara norom nenorom kviečia peržvelgti ir savo spintą. Jau ne vienerius metus laisvalaikio aprangoje karaliaujantis athleisure stilius pamažu keičia ir profesinį moterų įvaizdį. Klasikinį stilių naujai interpretuojantis lietuviškas prekių ženklas „Tauri Look“ siūlo šią vasarą savo stilių praturtinti spalvomis, žaismingomis detalėmis ir laisviau interpretuoti ofiso stiliaus taisykles.

„Tauri Look“ vienija dvi drauges, Aidą Rafanavičę ir Ernestą Pernavę, kurios prieš kelerius metus išsikėlė tikslą pasiūlyti originalių aukštos kokybės drabužių ofisuose dirbančioms moterims.

„Lietuvoje tikrai gausu kūrėjų, kurie siūlo puikius rūbus laisvalaikiui, tačiau mes pasigedome platesnio aprangos profesionalėms pasirinkimo. Pačios susidūrėme su problema rasti ką nors įdomesnio ar išskirtinio, todėl kilo mintis – jei nerandame, kas pasiūlytų, galime sukurti pačios“, – sako A. Rafanavičė.

Klasikinius rūbus dirbančioms moterims kuriančios Aida ir Ernesta pastebi, kad moterys ne tik ieško stiliaus idėjų, bet įvaizdį nori susikurti kaip galima paprasčiau ir greičiau. 

„Visi taupome laiką, tad ir mūsų klienčių lūkestis – rasti greitą atsakymą į nemarų klausimą, ką apsirengti. Yra moterų, kurios pas mus perka 10 ir daugiau rūbų ir taip susikomplektuoja pilną profesinį įvaizdį. Jei nėra su kuo suderinti, moteris gali nepirkti ir sijono, kuris ją paskatino užsukti į mūsų elektroninę parduotuvę. Todėl stengiamės kurti, o dažnai ir natūraliai gaunasi, tarpusavyje derančius rūbus“, – teigia A. Rafanavičė.

Stilius laisvėja

  1. Rafanavičė pastebi, kad nors užimamos pareigos diktuoja tam tikras stiliaus taisykles, pastaruoju metu ofiso stilius laisvėja.

„Darbinis įvaizdis reikalauja dalykinių, neutralių spalvų, dažniau rekomenduojamas kelnių ar sijono kostiumas, pėdkelnes dėvėti privaloma. Tačiau vis dažniau kasdienai moterys renkasi mažiau griežtą stilių ir nori jaustis laisvai, o griežtas stilius paliekamas daugiau oficialiems susitikimams“, – pasakoja rūbų kūrėja.

Pavyzdžiui, jei anksčiau politikės ar įmonių vadovės dažniausiai rinkdavosi kostiumėlius, švarkus, dabar galima pamatyti jas kelnes ar sijonus derinant su palaidinėmis, atsisakant švarkų.

„Pagrindinis kūrėjų tikslas – pasiūlyti moterims aprangą, su kuria jos jausis laisvai, todėl įvairiais metodais šį jausmą siekiame sukurti mūsų modeliuose. Pavyzdžiui, dažnai naudojame audinį su elastanu, kuris nevaržo judesių. Esame sukūrusios švarkų iš labai tampraus trikotažo, kas atrodo labiau laisvalaikio audinys, tačiau griežtesnis kirpimas padaro jį tinkamą biuro stiliui“, – įžvalgomis dalinasi A. Rafanavičė.

Vasaros stiliaus tendencijos

Dešimtąją kolekciją pristatančios Aida ir Ernesta į ją pažvelgė kitaip – naujus rūbus kūrė remdamosi savo ankstesnių kolekcijų modeliais ir juos naujai interpretuodamos.

„Stebime tendencijas ir atsižvelgiame į madas, tačiau kuriame klasikinį stilių. Mūsų didžiausias augimo rodiklis – varžytis su savimi ir sukurti geresnę kolekciją nei ankstesnė. Kai pradėjome kurti 2016 metais, mūsų patirtis buvo vienokia. Po devynių kolekcijų atsirado daugiau patirties, suvokimo, koks patinka moterims, mūsų rūbų konstrukcijos patobulėjo, todėl šviežiomis ir jau subrendusiomis akimis pasižiūrėjome į anksčiau kurtus modelius, pritaikėme juos šių dienų poreikiams ir realijoms“, – pasakoja E. Pernavė.

Pasak jos, šią vasarą vis dar išlieka populiarūs laisvi (angl. oversized) stiliaus rūbai, taip pat madingi tiesaus kirpimo švarkai, A silueto sijonai ir suknelės. Išsiskirti mados kūrėjai siūlo renkantis plisuotas, klostuotas, įdomesnio kirpimo sukneles, šią vasarą vis dar madingas pūstas rankoves.

Spalvų paletėje karaliauja geltona, pistacijų žalia, pudrinės rožių, fuksijų, oranžinė, raudona, dangaus žydrumo spalvos.

„Tauri Look“ kūrėjos pataria, kokiomis taisyklėmis vadovautis šią vasarą kuriant savo profesinį įvaizdį.

Prioritetas – kokybiški audiniai

„Jei manęs paklaustų vieno patarimo, į ką atkreipti dėmesį renkantis rūbą, visada pirmiausia rekomenduočiau rinktis kokybiško audinio drabužius. Teisingai juos prižiūrint drabužiai jums tarnaus ilgai“, – sako A. Rafanavičė.

 

Ji pataria rinktis natūralius audinius – viskozę, šilką, medvilnę, vilną, nes jie leidžia kūnui lengviau kvėpuoti, nesukelia prakaitavimo.

„Kadangi esame tvarus prekių ženklas, dar vienas mums labai svarbus aspektas renkantis natūralius audinius yra tai, kad jie gamtoje suyra ir skalbiant neišskiria mikropluošto, kuris labai teršia vandenynus“, – teigia kūrėja.

Jei šilkas yra neatsiejamas nuo vasaros, A. Rafanavičė pasakoja, kad sulaukia daug klausimų dėl vilnos. Ji pataria nebijoti šį audinį rinktis ir vasarą, nes tai yra lengvas, minkštas, orui pralaidus audinys, kuris turi savybę apsaugoti nuo staigių temperatūros svyravimų ir leidžia odai kvėpuoti.

Įsileiskite spalvų

Paprastai profesinis įvaizdis reikalauja sodrių ar neutralių spalvų, kūno spalvos pėdkelnių, tačiau naujausios tendencijos, o ir vasaros sezonas, skatina įsileisti daugiau spalvų.

„Laisvesnis stilius suteikia galimybę derinti skirtingas spalvas, išdrįsti užsidėti ką nors ryškesnio“, – sako kūrėja.

Prie tamsių ar neutralios spalvos kelnių rinkitės ryškų švarką, derinkite skirtingus atspalvius ir ryškesnius tonus. Jei vis dėlto vengiate išraiškingų spalvų rūbų, spalvingumo galite įvesti detalėmis, pavyzdžiui, pasirinkdamos rūbą su ryškių spalvų raštais.

Nepamirškite detalių

Savitą ir unikalų stilių kurti padeda ir detalės – kitokio kirpimo rankovės, raštai, laisvesni intarpai į santūrios konstrukcijos drabužius.

„Sukūrusios naujausią kolekciją pastebėjome, kad joje atsirado detalių, kurios nebūtinai būdingos profesiniam įvaizdžiui. Pavyzdžiui, ketvirtines suknelės rankoves pakeitė berankovis kirpimas, ant kelių rūbų derinamas spalvingas raštas ant audinio, į sijoną įterpėme pliso intarpą. Tokios detalės įneša žaismingumo į jūsų stilių“, – teigia A. Rafanavičė.

Pranešimą paskelbė: Aida Rafanavičė, UAB Tauri studija
Vasaros stiliaus paieškos: ką rengtis susiruošus į ofisą?