Medicina, farmacija

Veido dulksnų ABC: grožio specialistė įvardija populiariausias rūšis bei pataria, kaip teisingai jas naudoti

Prausikliai, tonikai, serumai ir kremai – visos šios veido priežiūros priemonės jau puikiai atpažįstamos kone kiekvienam. Tačiau vis dar galima išgirsti klausimų, kam gi naudojamos veido dulksnos. Todėl „Eurovaistinės“ grožio vaistinių vadovė Aušra Vareikienė ne tik įvardija populiariausias veido dulksnų rūšis, bet ir dalinasi naudingais patarimais, kaip teisingai jas naudoti.

Purškiamas veido vanduo

Mineralinio vandens pagrindo dulksna – taip gali būti vadinamas purškiamasis veido vanduo, pasakoja „Eurovaistinės“ grožio vaistinių vadovė Aušra Vareikienė. Anot jos, šis vanduo daugumos atpažįstamas kaip drėkinamąjį poveikį turinti priemonė.

„Vertėtų nepamiršti, kad purškiamas veido vanduo yra praturtintas druskomis ir mineralais, kurie ne drėkina odą, bet kartais tik dar labiau ją išsausina. Visgi yra būdų, kaip naudoti šią priemonę, norint išgauti drėkinimo efektą. Vienas jų – papurškus veidą vandeniu, jį tiesiog nušluostyti servetėle prieš spėjant išsausėti odai. Kitas būdas – švarią odą sudrėkinus šiuo vandeniu, veidą patepti drėkinamuoju kremu“, – pasakoja A. Vareikienė.

Grožio specialistė atskleidžia ir veido odai naudingiausią purškiamo vandens naudojimą. Veidą apipurškus šia priemone, patariama į odą įmasažuoti serumą arba aliejų. Taip jis padės masažo metu geriau įsisavinti kitos priemonės naudingąsias medžiagas.

Dulksnos, prilyginamos serumams

Grožio specialistė pasakoja, kad tobulėjant šiuolaikinei kosmetologijai jau atsiranda vis daugiau dulksnų, turinčių intensyvų serumo poveikį. Anot jos, tokios dulksnos gali ne tik išoriškai sudrėkinti mūsų odą, bet ir prisotinti ją vitaminais iš vidaus.

„Šiandien išties lengva rasti dulksnų su hialurono rūgštimi, padedančia sulaikyti vandenį ir prisotinti odą drėgme. Taip pat atsiranda daugiau veido dulksnų su magniu, kuris teigiamai veikia jautrią odą, ją saugo nuo aplinkos taršos, veikia kaip antioksidantas. Daugiau susidomėjimo sulaukia ir veido dulksnos su provitaminu B5, kurio pagrindinė funkcija – nuraminti ir atkurti odą, užtikrinant ilgalaikį komforto jausmą. Šias dulksnas purkškite ant sausos ir švarios odos, po to galite tepti kremą ar makiažo priemones“, – pasakoja A. Vareikienė.

Dulksnos su SPF apsauga

Veido dulksnos, apsaugančios nuo saulės, – net ir tai įmanoma, pasakoja grožio specialistė. Jos teigimu, ši priemonė ypatingai pasiteisina vasaros sezonu.

„Pastebime, kad šias veido dulksnas labai mėgsta vyrai, paaugliai ir aktyviai sportuojantys žmonės. Jos nepalieka lipnumo jausmo kaip kiti SPF kremai, o kūnas toliau laisvai kvėpuoja. Jas galima naudoti ne tik veido ar kūno apsaugai, bet ir netgi plaukų, kuriems vasarą apsauga reikalinga taip pat kaip ir odai“, – sako A. Vareikienė.

SPF apsaugą turinčias dulksnas grožio specialistė rekomenduoja purkšti paskutines savo odos priežiūros rutinoje. Geriausia tai daryti nusiprausus, pasitepus kremu ir, esant poreikiui, pasidažius.

Dulksna kaip makiažo fiksatorius

Kai kurios dulksnos gali būti puikiai naudojamos ir makiažo fiksavimui, pasakoja A. Vareikienė. Tai ypač praverčia vasarą, kada atšilus orams prasideda vestuvių, mokyklos išleistuvių ar universitetų baigimo šventės.

„Šiomis veido dulksnomis patariama sudrėkinti veidą prieš darantis makiažą ir jau pačioje pabaigoje, taip užfiksuojant galutinį rezultatą. Dar tokios dulksnos naudojamos norint išgauti madingą delfino odos įspūdį, kada ji ypatingai žvilga ir atrodo pati iš savęs lygi. O norint vienam vakarui susikurti tarsi nuotraukose retušuotos odos efektą, galima išbandyti viso kūno dulksnas po kurių veido, dekoltė ir kojų oda atrodys itin lygi“, – teigia grožio specialistė.

Savaiminio įdegio dulksnos

Grožio specialistė primena, kad yra dulksnų, kurios ne tik apsaugo odą nuo saulės ar ją drėkina, bet ir atlieka savaiminio įdegio funkciją.

„Jeigu šią vasarą jūsų oda dar nespėjo pasidžiaugti saulės spinduliais, jūs galite išbandyti savaiminio įdegio dulksnas. Svarbu prieš tai pilingo pagalba gerai nušveisti odą ir tolygiai ją išsipurkšti dulksna, kuri išties pasidengia lengviau nei dauguma kitų savaiminio įdegio priemonių“, – pasakoja „Eurovaistinės“ grožio vaistinių vadovė.

Pranešimą paskelbė: Kamilė Rutkaitė, Eurovaistinė, UAB