Straipsniai

Viešai užsirūkiusi N. Kidman susilaukė tėvynainių kritikos

(ELTA) Holivudo aktorė Nikolė Kidman (Nicole Kidman) trečiadienį susilaukė negailestingos savo tėvynainių kritikos už tai, kad užsirūkė cigaretę per spaudos konferenciją Kanų kino festivalyje.

Parlamento narė Lin Elison (Lyn Allison) pareiškė, kad aktorė rodo blogą pavyzdį. „Daug Nikolės Kidman (Nicole Kidman) gerbėjų yra jaunos merginos, o jų priklausomybė nuo tabako kelia ypač didelį nerimą”, – sakė ji. Parlamentarė paragino vyriausybę vykdyti savo prašymą ir reikalauti, kad filmuose, kuriuose rūkoma, būtų skelbiamas perspėjimas dėl sveikatos.

Kovos su rūkymu organizacija ASH pavadino N. Kidman (Nicole Kidman) tabako pramonės ambasadore. ASH generalinė direktorė En Džouns (Anne Jones) pareiškė, kad viešai užsirūkydama N. Kidman (Nicole Kidman) susiejo cigaretes su žavesiu, nepriklausomybe ir sėkme. „Tabako pramonei naudinga, kad garsenybės rūkytų”, – sakė ji, pridurdama, kad aktorė turi teisę rūkyti, tačiau netinkama tai daryti matant milijonams žmonių.

ASH statistika rodo, kad kasmet nuo ligų, susijusių su rūkymu, miršta 6 tūkst. australių. Rūko daugiau nei 21 procentas australių, o sparčiausiai augantį cigarečių rinkos vartotojų segmentą taip pat sudaro moterys.