Straipsniai

„ŽMONA 1.0″

(:]) Gerb. specialistai,
Pernai aš, vietoj programos „Draugė 7.0” įsigijau programą „Žmona 1.0”.
Pirmus mėnesius programa veikė puikiai, tačiau neužilgo pastebėjau nedidelių sutrikimų savo sistemoje. Mano mėgiamos programos pradėjo strigti, o vėliau ir visai nustojo veikti. Bandant paleisti mano mėgiamiausias programas, tokias kaip „Pokeris naktį 5.30”, „Alaus baras 3.30”, ir „Futbolas ketvirtadieni 5.0” išvedamas paklausimas: „Ar tikrai norite paleisti šią programą?”. Atsakius į paklausimą „Yes” – stringa visos sistemos darbas. Taip pat, anksčiau be priekaištų dirbusi mano nauja, legaliai įsigyta programa „Alga 2000”, dabar veikia tik kaip demonstracinė versija, apribodama priėjimą prie visų duomenų ir leisdama naudotis tik versijos „Alga 150” resursais. Ir tai dar ne viskas… Programos lankstinuke nieko nebuvo minima ir apie procesą „Vaikų gamyba”. Tai užima daug vietos ir kitų vertingų išteklių. Juolab, kad programa „Žmona 1.0” pati įsidiegia į kitas programas, perima jų kontrolę ir resursus, automatiškai startuoja man iki šiol nežinomas programas, tokias kaip „Uošvienė 66.6” ir „Tvarka 24”. Aš negaliu priversti „Žmonos 1.0” dirbti foniniame režime ir tuo pat metu džiaugtis mėgiamomis programomis.
Aš galvojau grįžti vėl prie „Draugės 7.0”, tačiau nebegaliu iš savo sistemos pašalinti „Žmonos 1.0”. Ar galėtumėte man padėti?
Iš anksto dėkoju,
Jonas Jonaitis

Atsakymas
Gerbiamas Jonai,
tai sena problema, su kuria susiduria dauguma vyrų, paprastai – dėl pirminio nesusipratimo. Daugelis programą „Draugė 7.0” pakeičia programa „Žmona 1.0”, manydami, kad „Žmona 1.0”, kaip ir „Draugė 7.0” yra TARNYBINĖ PASILINKSMINIMO programa. Deja, „Žmona 1.0” yra OPERACINĖ SISTEMA ir kūrėjų parengta taip, kad dirbtų visur ir visada. Ištrinti „Žmoną 1.0” ir sugrįžti prie „Draugės 7.0” neįmanoma, nes paslėpti sistemos failai privers „Draugę 7.0” imituoti „Žmonos 1.0” elgesį, tad jokios apčiuopiamos naudos nebus. Ištrinti ar kaip kitaip pašalinti programos „Žmona 1.0” neįmanoma. Yra bandžiusių įdiegti programą „Draugė 8.0” arba „Žmona 2.0”, bet jie susidūrė su tokiomis pat problemomis, kaip ir anksčiau (žr. dokumentą „Įspėjimai: „Alimentai”. „Vaikų išlaikymas”) . Mes rekomenduotume Jums ir toliau naudoti programą „Žmona 1.0”. Siūlome perskaityti programos dokumentų skyrelį „Pagrindinės partnerių klaidos” (PPK) . Ten sužinosite, kad Jūs turite prisiimti visą atsakomybę už klaidas ir problemas, nepriklausomai nuo jų priežasčių. Aišku, tokiu atveju geriausia paleisti programinį failiuką „ATLEISK.EXE”. Jokiu būdu per dažnai nenaudokite klavišo ESC, nes jums teks vėl naudoti programą „ATLEISK.EXE” tam, kad operacinė sistema grįžtų prie įprasto režimo. Sistema veiks normaliai tada, kai Jūs prisiimsite visą atsakomybę dėl PPK. „Žmona 1.0” yra išties puiki programa, tačiau jai reikalinga GERA priežiūra. Nupirkite papildomų programų, kurios pagerintų „Žmonos 1.0” darbą. Rekomenduotinos programos: „Gėlės 2.1” bei „Šokoladas 5.0”. Stenkitės nediegti programos „Sekretorė su mini 3.3”, nes programa „Žmona 1.0” su ja nesuderinama. Įdiegus tokią programą galimi operacinės sistemos lūžiai. Vienas iš sprendimo būdų:
1. Pagalbinės programos „Bendradarbiai 5.0” padedami, įdiekite programą „Meilužė 8.0”, kuri dirba foniniame režime.
2. Apriboti „Žmona 1.0” resursus, kad automatiškai sustabdytų „Žmona 1.0” plitimą sistemoje.
Su užuojauta,
Petras Petraitis