Straipsniai

Atšaldytos pagalvės išgelbės nuo nemigos

Studentai iš Edinburgo tvirtina atradę naują gydymo priemonę, padėsiančią nemigos kankinamiems žmonėms užmigti – atšaldytą pagalvę. Herioto-Watto universiteto auklėtiniai įsitikinę, jog pagalvės, kurių temperatūrą galima kontroliuoti, užkirs kelią bemiegėms naktims ir padės numalšinti galvos skausmą ir stresą.

Šiuo metu studentai ieško rėmėjų, padėsiančių jiems įgyvendinti projektą, kuris kartu su kitais pirmo kurso vadybos studentų darbais pretanduoja į Karališkojo Škotijos banko pasiūlytą 1 500 svarų (8 600 litų) piniginį prizą už geriausią idėją.

Paulo Winsono, vadybos studentų kuratoriaus teigimu, pagalvėje buvo įtaisytas specialus maišelis, pripildytas rutuliukų, kurį dieną bus galima atšaldyti šaldytuve ir prieš einant miegoti įdėti atgal į pagalvę.

„Rinkos tyrimai parodė, kad žmonės domisi panašiais atradimais, ypač viduriniosios klasės 25-45 metų amžiaus atstovai, – sakė P. Wilsonas. – Pagrindinė problema buvo sugalvoti mechanizmą, kuris nebūtų toks sudėtingas kaip šaldytuvas ir kartu nesušlapintų miegančio žmogaus galvos. Komandos nariai sugalvojo puikią išeitį.”