Straipsniai

Beata Čičkauskaitė apie sveikatą ir gyvenimo būdą

(Edvardas ŽIČKUS) „Atėjo maksimalių išbandymų metas…“, – skelbia TV ekrane žaviai besišypsanti blondinė Beata ČIČKAUSKAITĖ. Šią 23 metų LNK laidos „Maksimanija“ vedėją gatvėje atpažįsta beveik visi, parduotuvėje pribėgę vaikai prašo autografų, o televizijos žinovai merginą vadina metų atradimu.
Metus Beata rengė kasdien transliuotą sveikatos laidą „Kaip jaučiatės“, tuo pat metu kūrė siužetus laidai moterims „Arbata su citrina“. Praėjusią vasarą ji dalyvavo LNK žaidime „Vasaros žvaigždė“. Ją pastebėję šios televizijos vadovai pasiūlė vesti naują nuotaikingą laidą visai šeimai.

Į susitikimą Beata atskubėjo po treniruotės sporto klube ir kalbėdama vis padejuodavo dėl skaudančio kūno. Prasitarė, kad tai buvo tik antroji treniruotė, priverstinė po pusmečio mąstymų, ar verta eiti į sporto klubus.

Beata, ar dažnai sergi?
Visai nesergu. (Tris kartus pabeldžia į stalą.) Jau daug metų nėra tekę gulėti lovoje dėl temperatūros, ar gerti vaistų. Kai užpuola sloga, gerklės skausmas, peršalimai, aš nekreipiu dėmesio, nei vaistų geriu, nei slogą kaip nors malšinu, ai, pamanau – praeis. Vadovaujuosi principu, jog gydoma ji praeis per 7 dienas, negydoma – per savaitę. (juokiasi)

Kokia yra tavo sveikatos formulė?
Nevartoju jokių vitaminų. Tiesiog darau tai, ko noriu, jei tiksliau, tai, ko nori mano organizmas. Pavyzdžiui, vakar vakare „žiauriai“ užsimaniau virtų kiaušinių ir valgiau juos, kartais noriu marinuotų burokėlių – valgau juos, o šiaip visuomet noriu silkės ir žuvies. Manau, kad aš truputėlį apleidusi savo sveikatą. Visada pamąstau, kad reikėtų pradėti gerti vitaminus – tai mano idea fix… Bet rytoj. Pavyzdžiui, dabar mano kraujyje yra labai žemas hemoglobino kiekis, prieš metus nusipirkau geležies ampulių, tačiau jos stovi spintoje. Vieną ampulę išgėriau, ir viskas.

Ką galvoji apie liaudies mediciną?
Aš ja labai tikiu. Jeigu man reikėtų rinktis, aš tikrai pirmenybę teikčiau žolelėms.

Ar tau mama, močiutė yra perdavusi kokių nors ypatingų šeimos receptų?
Tik elementariausius, tokius kaip citrina ir medus. Mūsų šeima nebuvo labai serganti, be to, teta dirba gydytoja, jeigu kas nutikdavo, ji iškart mus visus pagydydavo. Mano tėvai vos tik man pakosėjus nepuldavo manęs vynioti į bulves ar apdėti karštais kopūsto lapais, galbūt todėl esu užsigrūdinusi. Medus ir aviečių arbata bei alijošius su medum – mano pagrindiniai vaistai nuo peršalimo.

Apie dietas, maistą ir…

Kai Beatos paklausiau apie dietas, ji nusijuokė. Prasitarė, kad vis ruošiasi „užsiimti dietomis“, tačiau atidėlioja. Mergina sako, jog labiausiai jai padeda alkis – kai skrandis nepilnas ji energingesnė, dažniau šypsosi ir mieliau bendrauja. Kadangi susitikome pietų metu ir abu nutarėme išnaudoti laiką ne tik pokalbiui, bet ir papildyti skrandžius, tai sunerimau, kad pavalgiusi nebebus tokia atvira, tačiau ji užsisakė tik šviežių salotų ir pertrintos špinatų sriubos, taigi pokalbį tęsėme toliau.

Kai esu soti, tai tampu nedarbinga. Jei pasitaiko proga prigulti, iškart krentu miegoti. Galbūt taip yra dėl padriko mano dienos režimo. Niekada neturiu laiko pusryčiams, normaliems pietums, o apie maistą dažniausiai prisimenu tik vakare, grįžusi į namus. Tada puolu valgyti viską, kas pasitaiko po ranka. Toks nesubalansuotas dienos režimas taip išmuša iš vėžių, kad atsiradus progai pavalgyti dieną prisiryju, nes atrodo, kad daugiau šiandien tam nebeturėsiu laiko. Tiesa, ir vaikystėje nemėgau pusryčiauti. Be abejo, tai nėra gerai, nes jau dabar kartais skauda skrandį.

Ar yra tokių produktų, kurie būtų išbraukti iš tavo maisto sąrašo?
Aš praktiškai visiškai nevalgau makaronų ir labai retai jų ruošiu svečiams (Beata – gera kulinarė) . Jų niekuomet neužsisakyčiau kavinėje. Dar nevalgau duonos, bandelių, sausainių. Man geriau šokoladas ar džiovinti vaisiai. Niekuomet negeriu saldžių gėrimų, esu kokakolos oponentė. Pagalvoju, kam man papildomos kalorijos iš limonado, jei geriau jų gauti suvalgius vištos kulšį.

Tai skaičiuoji kalorijas?
Taip. Ir dabar prieš užsisakydama sriubos, paskaičiavau. Tiesa, nesu fanatikė, kuri visuomet nešiojasi kalkuliatorių ir geria tik vandenį, kad negautų papildomų kalorijų. Aš renkuosi tokį patiekalą, kokio reikalauja mano organizmas, t.y. renkuosi nekaloringą ir neriebų maistą, nes diena ilga ir nežinai, ką dar valgysi.

Dabar tavo rankinuke yra saldainis ar šokoladukas?
Apelsinas. Šokoladukų tikrai nebūna, tačiau visuomet nešiojuosi mėtinių saldainukų.

Jeigu mes dabar būtumėme tavo namuose ir paprašyčiau atverti šaldytuvo duris, ką išvystumėme?
Atidarę šaldytuvą rastumėt keptos stintos (jos mėgstamiausia) , silkutės, salotų, paprikų, kiaušinių, konservuotų daržovių (mamos darbas) .

Ko gero, ne kartą girdėjote apie žurnalistus ir televizijos žvaigždes užklumpančią depresiją, slogią nuotaiką bei emocijų kaitą. Tai, anot medikų, žiniasklaidos atstovams labiau būdinga nei kitų profesijų darbuotojams pirmiausia dėl įtempto darbo ir kasdien patiriamo streso. Beata neslepia, jog ir jai tokios problemos nėra svetimos. Labiausiai ji laukia balandžio, nes tuomet prasideda tikrasis pavasaris. Tuomet ji žiūri į saulę ir valgo labai daug šaltibarščių – jie primena vasarą. Kai „Maksimanijos“ vedėją persekioja slogi nuotaika ar nemiga, ji, kaip ir dera smaližei, išsitraukia šokoladinį saldainį. Teigia, kad ne veltui sakoma, jog šokoladas – vaistas nuo įvairių ligų. Ji tuo tikrai tiki. Vaistų nuo streso ar nemigos niekuomet nevartoja, nes sako, kad geriausias vaistas – gyvenimo būdo pakeitimas ir saviįtaiga. Tiesa, vėliau prasitarė prieš baigiamuosius egzaminus gėrusi raminamąją tinktūrą, tačiau jau nebeprisimena ar padėjo, tik sako, kad tuomet buvo įsitikinusi, jog privalo padėti.

Koks tavo gyvenimo būdas?
Jame niekuomet nebuvo laiko sportui, o gaila… (kurį laiką pamąsto) . Tačiau mintyse visuomet buvau sportininkė. Visuomet būdavo noro sportuoti, tačiau laiko – niekuomet. Nesugebėčiau užsiauginti raumenų kalno,net jei puikų trenerį turėčiau. Tiesa, dabar aš pradėjau lankytis sporto klube ir labai tikiuosi, kad tai darysiu bent jau 3 mėnesius. Tam ruošiausi nuo praėjusių metų rugsėjo. Pirmenybę visuomet skiriu laisvalaikiui su draugais, kelionėms, parašiutizmui ir kopimui į kalnus.

Ir dabar į vieną iš sostinės sporto klubų Beatą nusitempė sesuo – aistringa sportininkė, propaguojanti sveiką gyvenimo būdą. Beata tyliai prasitarė, kad pavydi seseriai gražaus sportiško kūno, tačiau didelių nusiskundimų dėl savojo neturi. Mintyse B.Čičkauskaitė yra ir sveikuolių šalininkė, juos gerbia ir galėtų padovanoti medalį, tačiau taip gyventi nesiryžta. Nusipurto, kai paklausiu ar neteko kada lįsti į eketę ir ar nenorėtų pabandyti. Tiesa, kartą išlėkusiai iš pirties jai teko išsivolioti sniege.

Nuo 10 klasės nešiojanti akinius, žavioji „Maksimanijos“ vedėja atvirai prisipažįsta neklausiusi tėvų, kuomet jie liepdavę neskaityti tamsoje. Kurį laiką Beata nešiojo kontaktinius lęšius, kai jie pabodo, įsigijo madingus akinius ir šiandien Beatą dažniau galime išvysti su jais. Ji tikisi, kad ateityje regėjimas pagerės, nes labai mėgstanti valgyti morkas.

Kaip galvoji, ką kiekvienas save gerbiantis žmogus privalo turėti savo vaistinėlėje? Ir ką tu pati turi savojoje?
Oi, aš turiu visą maišą vaistų. Kadangi labai daug keliauju, tai visada pasiimu ir tą maišą, o ten rastumėte visko. Manau, kad kiekvienas žmogus savo vaistinėlėje turėtų rasti skausmą malšinančių vaistų, virškinimo fermentų ir mėtinių piliulių.