(Snieguolė PILYPIENĖ) Kai odai šalta…
Atvėsus orams, prasidėjus šildymo sezonui, oda ima sausėti, praranda natūralią drėgmę, elastingumą. Kosmetologai pataria naudoti toniką, nuo ultravioletinių spindulių saugantį, odą drėkinantį, pigmentines dėmes balinantį kremą, be to, reikėtų įsigyti ir vitamininį kremą su mikroelementais ir kt. Būtinai nusipirkite paakių kremą. Juo tepkitės ne tik vakarais, bet ir iš ryto, kad jautri oda gautų pakankamai drėgmės ir būtų pamaitinta.
Žiema – tinkamiausias metas pigmentinėms dėmėms šviesinti. Jei vasarą odą tinkamai prižiūrėjote (nesikepinote saulėje, naudojote specialias pigmentines dėmes balinančias priemones, kremą su UV filtru) , nebereikės daug pastangų. Patartina apsilankyti kosmetikos kabinete, kur odą išvalys, uždės specialias šviesinančias kaukes, ir pigmentinės dėmės liks nepastebimos.
Nepamirškite ir kūno odos. Išsimaudžiusios būtinai pasitepkite maitinamuoju vitamininiu kremu ar losjonu.
Didesnį dėmesį skirkite kojų priežiūrai. Atvėsus orams jų oda ima pleiskanoti, net skausmingai sutrūkinėja. Rytą ir vakare kojas tepkite vitamininiu kremu (labiausiai tinka kremas su vitaminu A) , kartą per mėnesį nueikite į kosmetikos kabinetą, pasidarykite pedikiūrą – išvengsite skausmingo nagų įaugimo, trūkinėjančios kulnų odos.
Jei orai žvarbūs, kremus keiskite: vakare naudokite drėkinamąjį, o dieną – riebų vitamininį. Būtinai apsilankykite pas kosmetologę, kuri patars, kokios priežiūros reikia Jūsų odai.
Odai reikia vitaminų
Odai, kaip ir visam organizmui, žiemos pabaigoje bei pavasarį labai stinga vitaminų: ji šerpetoja, praranda elastingumą, gražią spalvą. Būtinai įsigykite maitinamąjį kremą su reikalingiausiu vitaminų kompleksu. Žinoma, neatsisakykite ir drėkinamojo kremo, nes per žiemą oda labai išsausėja. Kaip minėta, vakare pasitepkite drėkinamuoju kremu, o rytą – maitinamuoju su vitaminais.
Kremas su vitaminais E ir D
Tikriausiai ne kartą girdėjote, jog vitaminas E vadinamas jaunystės eliksyru. Kodėl? Jis padeda išsaugoti odos stangrumą, drėkina, neleidžia susidaryti raukšlėms bei pigmentinėms dėmėms. Ypač veiksmingas kremas su vitaminais E ir D. Jį naudokite dieną, nes šviesoje jo poveikis stipresnis.
Vitaminas D padeda atsinaujinti odos ląstelėms. Natūralus šio vitamino šaltinis – saulė. Jai šviečiant organizmas pats gamina vitaminą D.
Apsauginis ir gydomasis kremas su vitaminu B
Gaminant vitamininius kremus, iš B grupės vitaminų dažniausiai naudojamas vitaminas B5. Jis daro odą minkštą ir švelnią, saugo nuo neigiamo išorės poveikio, saulės spindulių, paraudimo, sausėjimo.
Jaunimui skirtose kosmetinėse priemonėse daugiausia būna vitamino B6. Jis gydo seborėją, spuogus, uždegimus, padeda odai išsivalyti. Jei oda jautri, kremas su vitaminu B gali sukelti alergiją. Pirmiausia jį reikėtų išbandyti, tik tada pirkti.
Odą stangrinantis kremas su vitaminu C
Šis vitaminas padeda susidaryti kolagenui – svarbiausiai medžiagai, kuri suteikia odai stangrumo. Sulaukus 30 metų, jo ima stigti, todėl sumažėja odos gyvybingumas, gebėjimas atsinaujinti. Vitaminas C neleidžia odai raukšlėtis ir suglebti. Kremą su vitaminu C turėtų naudoti visos subrendusios moterys, nepaisant odos tipo.
Vitamino C atsargas organizme reikėtų papildyti ir iš natūralių šaltinių: valgyti daugiau citrusinių vaisių, spanguolių, gerti erškėtuogių arbatą ar sultis.
Odą švelninantis kremas su vitaminu A
Jis padeda atsikratyti odos šerpetojimo ar „žąsies odos“. Galima tepti ne tik šiukščią veido, bet ir alkūnių, kelių, kulnų odą. Šį kremą naudokite vakare, nes šviesoje jo savybės silpnesnės. Geriausia įsigyti mažą indelį, nes kremas greitai oksiduojasi.
Natūralūs vitamino A šaltiniai: žuvų taukai, raudonos ir geltonos spalvos vaisiai bei daržovės.
Įsidėmėkite, kad vitaminų koncentracija kremuose nevienoda. Moterims iki 30 metų pakaks mažos koncentracijos vitamininio kremo. Jei ant dėžutės parašyta „bioaktyvus“ ar vitaminų kiekis išreikštas procentais, vadinasi, kremas skirtas vyresnėms nei 30 metų moterims.
Labai atsargiai naudokite kremą su vitaminu C. Dažniausiai jis būna skirtas vyresnėms moterims.
Jei norite, kad oda būtų lygi
Kasdien valgykite saulėgrąžų ar moliūgų sėklų. Jose yra cinko, dėl kurio trūkumo anksčiau susidaro raukšlių. Ryte ir vakare patartina suvalgyti po kivį. Jame labai daug vitamino C, kuris padeda geriau aprūpinti odą krauju.
Vitamino F, kuris saugo odą nuo įvairių ligų (egzemų, opų) , yra maistiniuose augaliniuose aliejuose (saulėgrąžų, kukurūzų, riešutų, sojų, medvilnės, alyvų, linų) . Kad gautumėte pakankamą šio vitamino kiekį, reikėtų per dieną suvartoti 20-30 g augalinio aliejaus.
Labai vertingi odos išvaizdai graikiniai, žemės ir lazdyno riešutai. Juose yra vitaminų A, B1, B2, C bei kalio, magnio, kalcio, fosforo, sieros. Vitaminas A stiprina ir stangrina odą, B1 ir B2 neleidžia išdžiūti ir luptis epidermiui, o vitaminas C spartina kolageno ir elastino gamybą.