Sveikata, grožis

Hepatitu C sirgusio donoro inkstai transplantuoti šia liga jau persirgusiems žmonėms

Nacionalinis transplantacijos biuras ketvirtadienį gavo žinią, kad registruotas aštuonioliktas šiais metais potencialus donoras. Jis užregistruotas VUL Santaros klinikose. Dėl ypatingos donoro ligos istorijos transplantacijai paimti inkstai.

Kovo 18 d. Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų reanimacijoje ligonį ištikus smegenų mirčiai, jo artimieji buvo informuoti apie galimybę velionio organus paaukoti kilniam tikslui – kitų gyvybių išgelbėjimui. Donoro šeima davė sutikimą organų donorystei, todėl pradėtas transplantacijos procesas.

Įvertinus donoro ligos istoriją, transplantacijai paimti inkstai. Medikai nurodo, kad donoras sirgo hepatitu C, todėl kaip tinkami parinkti tie recipientai, kurie jau yra persirgę hepatitu C ir turi šios ligos antikūnus. 

Po atliktų išsamių tyrimų, atrinkti tinkamiausi recipientai. Jiems ypatingai lauktos inkstų persodinimo operacijos atliktos penktadienio popietę tose pačiose VUL Santaros klinikose.

Šiais metais inkstai transplantuoti jau devyniolikai žmonių. Inkstų transplantacija yra laukiamiausia transplantacija – šios operacijos šiuo metu dar laukia daugiau kaip 100 žmonių.

Nacionalinis transplantacijos biuras prie Sveikatos apsaugos ministerijos atkreipia dėmesį, kad į inkstų laukiančių recipientų sąrašą galėtų būti įtraukta žymiai daugiau žmonių, tačiau ne visi, kuriems galėtų būti atlikta inkstų transplantacija, kreipiasi dėl jos, todėl sergančius lėtinėmis inkstų ligomis ar jau dializuojamus pacientus ir jų artimuosius ragina pasidomėti tokia galimybe.

Kiekvienas pilnametis asmuo gali išreikšti palaikymą organų donorystei pasirašydamas sutikimą Donoro kortelei. Tai padaryti galima internetu https://ntb.lt, visose gydymo įstaigose, „Eurovaistinės“ vaistinėse.

Pranešimą paskelbė: Gintarė Bindokienė, Nacionalinis transplantacijos biuras
Hepatitu C sirgusio donoro inkstai transplantuoti šia liga jau persirgusiems žmonėms