Sveikata, grožis

J. Olekas kreipėsi į Europos Komisiją dėl Skaitmeninių žaliųjų sertifikatų taikymo besimptome COVID-19 sirgusiems žmonėms

Šiandien Europos Parlamentui diskutuojant ir balsuojant dėl Europos Komisijos Skaitmeninio žaliojo sertifikato pasiūlymo, europarlamentaras Juozas Olekas kreipėsi į Komisiją, siekdamas išsiaiškinti, ar šie sertifikatai bus išduodami ir piliečiams, kurie sirgo besimptome COVID-19 liga ir turi tam tikrą antikūnių skaičių.

Šiandien Europos Parlamento (EP) nariai aptarė neseniai Europos Komisijos pateiktą skaitmeninio žaliojo sertifikato pasiūlymą, kurio tikslas – palengvinti laisvą judėjimą Europos Sąjungoje pandemijos metu.

Skaitmeninis žaliasis pažymėjimas taps skaitmeniniu įrodymu, kad asmuo yra paskiepytas nuo COVID-19, yra persirgęs COVID-19 arba jo tyrimo rezultatas yra neigiamas. Tiesa, Europos Komisijos pasiūlyme trūksta tikslumo dėl antrosios sąlygos. Dėl to europarlamentaras J. Olekas raštu kreipėsi į Komisiją prašydamas detaliau išaiškinti ar asmenys, kurie persirgo besimptome COVID-19 liga ir turi tam tikrą skaičių antikūnių, galės gauti galiojantį žaliąjį sertifikatą.

„Noriu sužinoti, ar Komisija užtikrins, kad piliečiams, kurie sirgo besimptome COVID-19 ir turi tam tikrą kiekį antikūnų, būtų suteikta tokia pati prieiga prie Europos žaliųjų sertifikatų, kaip ir piliečiams, kurie persirgo simptomine COVID-19 liga?“, – Komisijos klausė socialdemokratas Juozas Olekas.

Pasak Europos Parlamento nario, pasiūlymas dėl Skaitmeninių žaliųjų sertifikatų yra unikali galimybė ir priemonė garantuoti vieną iš kertinių ES piliečių teisių į laisvą judėjimą. Be kita ko, J. Oleko teigimu, negalima pamiršti piliečių teisių į sveikatą ir lygybę, kurias turi garantuoti nediskriminacinė ES politika.

Europos Parlamento nariai vykstančiuose debatuose EP plenarinėje sesijoje aršiai diskutuoja ir, tikėtina, palaikys poziciją, jog visi keliautojai turėtų galimybę gauti nemokamą COVID-19 testą.

Parlamentui priėmus derybinę poziciją, bus pradėtos derybos su ES šalimis – narėmis, siekiant iki vasaros priimti reikalingus teisės aktus.

Balsavimas dėl EP pozicijos vyks šį vakarą, o rezultatai bus paskelbti ketvirtadienio rytą.

Pranešimą paskelbė: EP nario Juozo Oleko biuras, Europos Parlamento narys Juozas Olekas