Sveikata, grožis

KADA GALI PRAVERSTI AKIŲ KLINIKOS – REGOS CENTRAS PASLAUGOS?

Regos pojūtis yra vienas iš svarbiausių žmogaus pojūčių, nes be jo yra labai sunku orientuotis mus supančioje aplinkoje ir tampa sudėtinga atlikti daugybę darbų. Jei mūsų regėjimas per silpnas, tada nešiojame akinius arba kontaktinius lęšius, tačiau jie kelia daugybę nepatogumų. Bet jų kai kuriais atvejais galime išvengti, pasirinkę vis labiau populiarėjančią regos korekcijos lazeriu procedūrą. Tiesa, ši procedūra nepadeda tada, jei sergama glaukoma ir katarakta, kai kuriomis kitomis akių ligomis.

Kada atliekama regos korekcija lazeriu?

Kaip rodo medicinos praktika, regos korekcija lazerio spinduliais dažniausiai yra atliekama dėl refrakcijos sukeltų negalavimų. Jų sąraše – toliaregystė, trumparegystė ir astigmatizmas. Todėl laikas sunerimti, jei nebegalite ryškiai matyti objektų, nuo jūsų nutolusių skirtingais atstumais. Svarbiausia, atsiradus tokiems regos sutrikimams, neuždelsti ir laiku imtis jų šalinimo.

Kokie yra trumparegystės, toliaregystės ir astigmatizmo požymiai?

Tankiausiai pasitaikantis regėjimo trūkumas – tai trumparegystė. Jai esant, šviesos spinduliai tinklainėje laužiami per smarkiai, todėl neryškiai regimi vaizdai, kurie yra toliau nuo jūsų. Esant toliaregystei, šviesos spinduliai yra per silpnai fokusuojami, todėl jos atveju sunkiai įžiūrimi daiktai, kurie yra arti jūsų. O turintiems šiuos regos trūkumus gali prisidėti dar vienas – astigmatizmas. Dėl jo vaizdas yra iškraipomas, todėl dingsta regėjimo ryškumas, tai sąlygoja ragenos laužiamosios galios sutrikimas.

Ko reikia, kad regos korekcijos lazeriu operacija būtų sėkminga?

Kad regos korekcijos lazeriu procedūra būtų sėkminga, gydytojas oftalmologas atlieka labai išsamius akių ragenos tyrimus, ji būna matuojama topografu, tikrinamas akių spaudimo lygis ir kt. Visi tyrimų rezultatai vertinami labai atsakingai. Individualios paciento konsultacijos metu aptariami visi su jo akių operacija susieti klausimai.

Kad būtų galima atlikti regos korekciją lazeriu, ligonio akies ragena turi būti reikiamo storio, nes plonos ragenos dar labiau ploninti lazeriu jokiu būdu negalima. Taip pat ši procedūra netaikoma pilnametystės nesulaukusiems ir daugiau nei 45 metų sulaukusiems asmenims. Pastariesiems regos korekcija lazeriu negalima dėl to, kad žmogui senėjant jo akių lęšiukai ima kietėti ir drumstis. Daugiau informacijos šia tema rasite vilniškės akių klinikos interneto svetainėje: regoscentras.lt.

Pranešimą paskelbė: Ona Šablauskaitė, UAB Market Rats