Straipsniai

Kai moteris nori būti saugi

(Rūta Saulytė) Linai 22-eji, jos draugas Tomas metais vyresnis. Padraugavę pusmetį jie abu nusprendė išsinuomoti butą ir gyventi kartu. Ir štai – antrąjį „bendro gyvenimo” vakarą naujuose namuose, kol Tomas su draugais žaidžia krepšinį, Lina su dviem geriausiomis draugėmis sprendžia didelę ir itin subtilią problemą.

„Įsivaizduokit, vakar jis pasakė, kad daugiau nebesinaudos prezervatyvais, nes tai jam nepatogu, nepatinka, ir jis negali pajusti pilno malonumo,” – Lina vos neverkia iš pykčio. Galima suprasti jos emocijas, nes iki tol, kol pora pradėjo gyventi kartu, Tomas naudojo prezervatyvus, tad jokių problemų dėl kontracepcijos nebuvo. O Linos „gelbėjimo komanda”, jos geros draugės, žino, kad Lina kol kas neplanuoja turėti vaikų ir – tai sudėtingiausia – negali vartoti hormoninių kontraceptikų. Visos trys merginos pamena, kiek kartų Lina mėgino tai vienas, tai kitas hormonines piliules, bet jos organizmas nesugebėjo prisitaikyti. Galiausiai Linos gydytoja nusprendė, kad mergina yra viena iš tų, kuriai hormoninė kontracepcija netinka, tad pasiūlė naudoti prezervatyvus. Ir nors toks saugojimosi būdas Linai kėlė šiokių tokių nepatogumų, iki šiol intymiomis valandėlėmis ji jautėsi gerai ir saugiai. Iki šiol, kol Tomas, kurį ji be galo myli, su kuriuo norėtų ilgos ir gražios draugystės, nepranešė Linai savo norų..

„Nebesinervink, tavo situacija nėra tokia baisi, kaip tau atrodo”, – išklausiusi Linos ilgą šūksnių ir abejonių tiradą prabyla Inga, viena iš jos draugių. “Pamėgink tai, ką aš pati naudoju jau metus ir nei karto nepajutau diskomforto”, – po šių žodžių Inga iš savo rankinės išraukia dėžutę. Ant dėžutės užrašas „Patentex oval” – makšties žvakutės, kurių veiklioji medžiaga yra kontraceptikas nonoksinolis-9(Nonoxinol-9) .

Kol Lina skaito informacinį kontraceptiko lapelį, Inga trumpai papasakoja apie jo naudojimą.
„Patentex oval” – tai kontracepcinės žvakutės, kurios patikimai veikia lokaliai, makštyje. Šios žvakutės pasaulyje yra vartojamos įvairaus amžiaus moterų jau seniai, kaip paprastas, patogus ir saugus kontracepcijos būdas. Moteriai tereikia ne mažiau kaip 10 min. iki lytinio akto įstumti vieną „Patentex oval” žvakutę į makštį. Tuomet žvakutė ištirpsta kūno temperatūroje ir makštyje atsiranda švelnių putų, kurios spermicidinį poveikį sukeliančią medžiagą išsklaido po visą makštį. Taip spermatozoidams „užtveriamas” kelias, ir mylėtis galima be baimės pastoti.

Lokaliai veikiantį kontraceptiką „Patentex oval” galima vartot ilgą laikotarpį, ir tai ypač puiki apsisaugojimo priemonė toms moterims, kurios nenori nuolatos vartoti hormonų, o naudoti kontraceptikus tik tuomet, kai to reikia.

Naudojant šias žvakutes nereikia nuolatos baimintis, kad pamirši išgerti tabletę. Tačiau taip pat svarbu įsiminti keletą svarbių dalykų.

„Patentex oval” žvakutės spermicidinis poveikis išlieka apie dvi valandas, bet jei per pirmą valandą nebuvo ejakuliacijos, reikia įstumti antrą žvakutę.

Nesvarbu kiek kartų per vakarą mylitės, prieš kiekvieną kartotinį aktą, nesvarbu, kiek laiko praėjo nuo ankstesnio, įstumkite naują žvakutę ir pradėkite mylėtis ne anksčiau kaip po 10 min.

Įsidėmėkite, kad naudojant „Patentex oval” galima santykiauti ne anksčiau kaip po 10 min., nes spermicidinį poveikį turinti medžiaga būtent per tiek laiko pasklinda visoje makštyje. Mylėtis galima praėjus ne mažiau 10 min. po to, kai įstumiate žvakutę.

Šis būdas tinka ir toms merginoms bei moterims, kurios neturi nuolatinio partnerio – vartojant žvakutes galima naudoti ir prezervatyvą. Ir jūs, ir jūsų partneris jausitės saugiai.
Be to, „Patentex oval” kontraceptinis veiksmingumas yra patvirtintas daugiau nei milijono lytinių aktų metu. Ši priemonė tinka visoms moterims, o ypač toms, kurios nori pačios kontroliuoti savo lytinį gyvenimą, kurios nori naudoti kontraceptikus tik tada, kai to reikia. O šis dalykas itin aktualus jaunoms moterims, kurių lytiniai santykiai nereguliarūs ir joms galbūt neverta nuolatos naudoti hormoninius kontraceptikus.
Linai, ir su panašiomis problemomis susiduriančioms merginoms, „Patentex oval” yra geriausia išeitis, nes joms netinka hormoninės tabletės. O toms, kurios geria tabletes, „Patentex oval” puiki išeitis, kai naudojami vaistai, silpninantys hormoninės kontracepcijos poveikį arba laikinai tabletės negeriamos.

Prieš išeidama iš Linos namų Inga jai atidavė turėtą „Patentex oval” pakuotę: „Išmėgink dar šį vakarą”, – nusišypsojo draugė. „Tai paprastas ir malonus naudoti kontraceptikas ir vien jo tau pakaks, kad būtum saugi nuo nėštumo. Tik dar kartą perskaityk informacinį lapelį ir nelaikyk aukštesnėje nei +25 C temperatūroje. Ir atsimink – kad ir kaip norėtųsi atsiduoti mylimajam, palauk 10 min. po to, kai įstumsi žvakutę.
Romantiškos jums nakties.”