Straipsniai

Kaip įgyti masažuotojo kvalifikaciją?

Masažuotojo kvalifikacija tampa vis patrauklesne. Kai kurie renkasi šią profesiją iškart po mokyklos baigimo, o kai kurie žymiai vėliau nusprendžia keisti karjeros kryptį ir persikvalifikuoti į masažuotoją.

Masažo kvalifikacijos gali skirtis priklausomai nuo šakos

Vieni specializuojasi labiau medicininiuose kursuose, kiti kasdieniniuose masažuose. Medicininiai skirti padėti sustiprinti raumenis po įvairių traumų, o kasdieniniai masažo kursai labiau skirti atsipalaidavimui. Bet kokiu atveju, medicinos pagrindus tiek vienoje tiek kitoje kryptyje reikės išmokti.  Tad labai svarbu apgalvoti, kokios srities masažus norėtumėte atlikinėti savo klientams ir toje srityje gilinti savo žinias.

Žingsniai norint įgyti kvalifikaciją

Pirmas žingsnis. Užpildykite masažo terapijos programą. Būsimi masažo terapeutai turėtų užpildyti pažymėjimo ar diplomo laipsnio programą iš valstybės patvirtintos akredituotos mokyklos. Savo tyrimų metu būsimi masažo terapijos specialistai gali imtis kursinių medicinos terminijos, kūno mechanikos, masažo etikos, anatomijos ir fiziologijos kursų.

Antrasis žingsnis. Išsamūs praktiniai reikalavimai. Kiekvienoje mokykloje reikalaujama, kad būtų galima atlikti praktinės patirties valandas masažo užsiėmimuose, kurį studentai turi turėti, kad gautų licenciją. Tai galima pasiekti atliekant stažuotę ir (arba) dirbant mokyklos masažo klinikoje.

Trečiasis žingsnis. Išlaikyti licencijavimo egzaminą. Baigę masažo terapijos švietimo programą, reikalingas licencijavimo egzaminas. Kai kuriais atvejais masažo mokyklos absolventai laikosi specializuoto valstybės sukurto egzamino. Kitais atvejais valstybėms reikia baigti masažo ir medicinos pagrindų licencijavimo egzaminą. Egzaminui nagrinėjamos sritys apima etiką, klientų vertinimus, kineziologiją ir masažo fiziologinį poveikį.

Ketvirtas žingsnis. Būsimi masažo terapeutai turi pateikti paraišką ir pateikti įrodymą, kad jie atitiko licencijos reikalavimus. Tie, kurie nori tęsti masažo terapijos karjerą, gali rasti informacijos apie kiekvienos darbo vietos priėmimo tvarką.

Penktasis žingsnis. Užpildykite pažymėjimą. Sertifikavimas, kurį uždirba užbaigus tam tikrą klinikinių valandų ir egzamino skaičių, nebūtinai reikalauja gauti masažo terapijos licenciją, tačiau kai kuriais atvejais tai gali palengvinti procesą. Kursų kaina gali skirtis priklausomai nuo studijų, ar jos dieninės ar neakivaizdinės, taip pat nuo pasirinkto įstaigos.