Straipsniai

KO TIKĖTIS IŠ JO MEILĖS

(Pagal „Psychology today“) Seniai žinoma, jog žmonių sveikata priklauso ir nuo to, kokia atmosfera susiklosto šeimoje. Kaip iš anksto sužinoti, ko galima tikėtis iš būsimo sutuoktinio?
„Jei žinai, kaip vyras supranta meilę, gali nuspėti, kokie santykiai bus ateityje,“ – buvo įsitikinęs Aristotelis. Jis nustatė šešias meilės rūšis, kurias pripažįsta ir šių dienų psichologai, nes senąsias tiesas šimtus kartų patvirtina gyvenimas.

Agape – pasiaukojanti meilė

Mylintis tokia meile vyras darys viską, kad tik moteriai būtų gerai.
Kaip jis elgsis? Tikriausiai, jis ilgai asistuos, kol išdrįs prisipažinti mylįs. Jūs pastebėsite, kad jis nereikalauja jokio meilės atsako, jo jausmas – visiškai nesavanaudiškas.
Ko iš jo laukti? Tokia meilė turi daug pliusų. Vyras, dėl Jūsų aukojęs save ir savo interesus, išugdys pasitikėjimą ir pagarbą. Bet tik tiek. Gali būti, kad tokia absoliuti globa pradės atsibosti, ilgėsitės aistros. Deja, toks vyras renkasi „mylinčio tėvelio“ vaidmenį. Žinoma, tai malonu, tačiau seksualinio potraukio neskatina. Kadangi vyras nereikalaus jokio meilės atsako, tik malonės, Jūs pradėsite jį vis mažiau ir mažiau vertinti.
Tiksliau sakant, toks vyras primeta moteriai savo globą, stengiasi iš anksto sužinoti jos norus, mintis ir jas kontroliuoti.

Liudus –meilė kaip žaidimas
Šiai meiliai svarbiausia – seksualinis potraukis.
Kaip jis elgiasi? Toks vyras savęs nevargina ilgai asistuodamas moteriai, nes mano, jog seksualinis potraukis yra jo meilės įrodymas. Dažniausiai jau per pirmą pasimatymą jis siūlo pasimylėti. Jis nesistengia pažinti moters asmenybės, todėl jos pageidavimas „artimiau vienas kitą pažinti“ gali būti priimtas net kaip asmens įžeidimas. Galima sulaukti piktoko atsakymo, pvz.: „Tai ar ne tam mes bendraujame?“ Kuo didesnį atstumą moteris stengsis išlaikyti, tuo labiau blės vyro jausmas. Jis manys: „Jei moteris vyro nenori, tai jis jai neįdomus“. Tarp kitko, galima pastebėti, jog toks vyras atkakliai asistuodamas vienai, dar susitikinėja ir su kitomis moterimis, nepavyduliauja, jei išrinktoji jo akivaizdoje pradeda flirtuoti su kitu. Jei būsite toli, jis Jus užmirš, o paskambins tik sužinoti, kada vėl galite susitikti.
Ko iš jo laukti? Gali būti, kad pradžioje Jus užlies emocijų audra. Po to, kai aistros atslūgs, gali paaiškėti, jog daugiau niekas jūsų ir nesiejo.
Vyras, kuris galvoja, kad seksas yra meilė, paprastai būna gana egoistiškas, galvojantis tik apie save. Jei tik nustosite reguliariai tenkinti jo seksualinius geidulius, jis greitai atšals, nes jo jausmai labai nepastovūs ir negilūs. Jis myli tik tada, kai moteris šalia. Išsiskyrimus lengvai „pakelia“. Nusprendusi su juo išsiskirti, nesulauksite atsiprašymo skambučių ar naktinių apsilankymų su puokštėmis rožių, apkabinimų ar priesaikų. Ryšiai su tokiu vyru bus tik intrigėlė, kuri tęsis tiek, kiek pati norėsite. Jei nemėginsite partneriui kalbėti apie atsakomybę, galėsite dar ilgai drauge leisti laiką… lovoje.

Eros – jausminga meilė

Pirmiausia ji grindžiama atsidavimu, o tik paskui fiziniu potraukiu.
Kaip jis elgsis? Jis domėsis Jūsų gyvenimu ir problemomis, nedings nežinia kur po pirmos nakties. Jūs turėsite apie ką kalbėtis. Jis pasakos ne tik apie save, bet domėsis ir Jūsų emocijomis bei jausmais.
Ko iš jo tikėtis? Jūs radote idealų partnerį. Toks vyras nesistengs gyventi Jūsų sąskaita. Jis vertins, gerbs jausmus ir nešantažuos savo meile („aš viską dėl tavęs darau, o tu tokia nedėkinga“) . Partneris džiaugsis, kad Jums gera su juo, jam patiks rūpintis Jumis. Tai tikra meilė.

Manija – meilės liga

Ši meilė grindžiama aistra ir pavydu.
Kaip jis elgsis? Tokios meilės centre – ne moteris, o vyras. Gyvenime jam įprasta tenkinti savo įgeidžius kitų sąskaita, rodyti savo autoritetą. Norėdamas parodyti savo pranašumą toks vyras dažnai įžeidinėja, žemina moterį. Net jei santykiai yra normalūs, jis pats sukuria rūpesčių, ieško priežasčių kivirčams, pavyzdžiui, jam gali atsibosti, kaip plaunate indus, arba pradės kibti, kad išleidžiate daug pinigų, visai nepaisydamas šeimos reikmių. Toks vyras nori, kad kitas žmogus būtų nuo jo priklausomas, mano, jog moteris turi mylėti jį vien už tai, kad jis kartu gyvena. Jis vengia bet kokios rutinos, nuobodulio, prisirišimo, dažnai keičia draugus, gyvenamąją vietą, darbą, paprastai ir veda ne vieną kartą.
Ko iš jo laukti? Patologiško pavydo. Toks vyras pavydi ne todėl, kad bijo moterį prarasti, o todėl, kad ji gali išsprūsti iš jo valdžios. Kuo moteris bus silpnesnė, tuo užtikrinčiau jis jausis, visą laiką stengsis priversti moterį galvoti, kad ši jam įsipareigojusi, o moters rūpinimąsi ir meilę priims kaip būtinybę.
Kuo ilgiau gyvensite su tokiu vyru, kuo labiau norėsite su juo suartėti, tuo niekšingiau jis atstums. Ir atvirkščiai: jei pastebės Jūsų šaltumą, tai iš visų jėgų stengsis patikti iš naujo, tačiau po to vėl viskas kartosis. Ir taip bus iki tol, kol tai abiem atsibos. Žinokite, kad toks vyriškis kritišku momentu provokuoja nutraukti santykius, kad jaustųsi reikšmingesnis.

Pragma – apsvarstyta meilė

Kaip jis elgsis?Toks vyras sako, kad jam reikalinga moteris, su kuria būtų patogu gyventi (o ne tokia, kurią jis įsimylėtų ar su kuria būtų nuostabus seksas!) . Vos susipažinęs, pirmiausia jis stengiasi sužinoti, ar mokate šeimininkauti, tvarkyti namų ūkį, ar nesergate, ar neištinka isterijos priepuoliai ir pan.
Ko iš jo laukti? Nei aistros, nei netikėtų poelgių gyvenime nebus. Jus nuolat kankins jausmas, jog esate pasirinkta… kaip prekė. Jei suteiksite vyrui, ko jis laukė, – stabilumą, materialinę naudą – jis Jus mylės. Bet jei tik šis pagrindas dings – viskas nutrūks. Toks vyras nuolat kontroliuos savo jausmus ir to reikalaus iš Jūsų. Jei norite permainų ar naujų pojūčių, jausmų, tai tokie santykiai ne Jums!

Storge – meilė kaip draugystė

Kaip jis elgsis? Vyriškis pasakos apie visas savo ir net tolimiausių giminaičių problemas. Jūs jausite, kad su juo galite pasidalyti viskuo, kuo tik norėsite. Niekada nepajusite svyravimų, abejonių, kaip jam atsiverti. Tiesiog pasakokite, ir jis supras, palaikys, būkite tikra!
Ko iš jo laukti? Gali būti, kad su juo gyvendama pasigesite stiprių emocijų, aistros. Jei apie vienas kitą viską žinosite, labiau suartėti bus nebeįmanoma. Jūs tiesiog tapsite vienas kitam neįdomūs! Todėl labai reikia, kad turėtumėte nors mažą savo pomėgį, kuris padėtų susikurti asmeninį pasaulį, erdvę, kuri žadintų vyro smalsumą, suvokimą, kad nesate „baigta skaityti knyga“.
Jei moteris žino, ko ieško, o vyras pažįsta savo charakterį, apsirikimų galima išvengti. Bet… prigimtį keisti sunku.