Medicina, farmacija

Lietuvių neuromokslininkų startuoliui „Cambridge Phenotyping“ – 610 tūkst. eurų investicija

Lietuvių mokslininkų Julijos Krupič ir Mariaus Baužos įkurta bendrovė „Cambridge Phenotyping“ kuria dirbtiniu intelektu paremtą technologiją „Smart Kage“, skirtą padėti mokslininkams tyrimų metu stebėti ir analizuoti graužikų elgseną. Šis inovatyvus sprendimas pritraukė investuotojų dėmesį – rizikos kapitalo fondas „CoInvest Capital“ kartu su 4 verslo angelais ir akceleravimo fondu 70V bendrovei suteikė 610 tūkst. eurų investiciją technologijos įvedimui į rinką.

Kembridžo universiteto mokslininkai sukūrė „Smart Kage“ technologiją, kuri palengvins medicinos laboratorijų darbą ir leis mokslininkams visą savo dėmesį nukreipti į sprendimų, padedančių analizuoti ligų eigą, progresą ir gydymo metodus, paiešką.

„Modeliuodami ir tirdami ligas tyrimus pirmiausiai atliekame su graužikais, tačiau jų stebėjimas ir duomenų analizavimas, rezultatų pritaikymas darbui su pacientais iki šiol turėjo nemažai trūkumų. Autonominis, 50 centimetrų aukščio, pločio ir ilgio kubas, kurį pavadinome „Smart Kage“, atrodo kaip įprastas laboratorinis gyvūno narvelis, tačiau į jį įdėjus graužiką mokslininkui praktiškai nebereikia nieko pačiam daryti – kube įmontuoti sensoriai, stebėjimo kamera padeda fiksuoti gyvūno elgesį, o dirbtinis intelektas – nustatyti elgesio pakitimus“, – sako neuromokslų daktarė, „Cambridge Phenotyping“ įkūrėja Julija Krupič.

„Smart Kage“ gyvūno elgesį analizuoja 24 valandas per parą, 7 dienas per savaitę – tokios imties duomenys laboratorijoms iki šiol nebuvo prieinami.

„Julija ir Marius įrodė, kad geriausi sprendimai gimsta sprendžiant problemas – mokslininkai sukūrė technologiją, kuri pašalina trūkumus su kuriais jie susidurdavo kasdien, dirbdami savo įprastą darbą. Taip pat svarbu atkreipti dėmesį, jog produktas išsiskiria ne tik inovatyvumu, bet ir paprastumu – kūrėjai sugebėjo sukurti tokį prietaisą, kuris apjungia išmanias technologijas, bet taip pat yra ir lengvas naudoti bet kurioje pasaulio laboratorijoje, todėl tikime, kad komandai pavyks sėkmingai įžengti į rinką“, – sako į startuolį investavusio rizikos kapitalo fondo „CoInvest Capital“ investicijų vadovas Paulius Uziela.

„Šiuo metu technologija yra prototipo stadijoje, tad pritraukta investicija padės toliau ją tobulinti ir parengti masinei gamybai. Galima sakyti, kad mums pavyko pašalinti žmogų iš sudėtingos lygties ir nors pats „Smart Kage“ atrodo kaip įprastas narvelis, jo išplanavimas ir įmontuotos techninės detalės medicinos tyrimų rinkoje yra naujiena“, – teigia neuromokslininkas, „Cambridge Phenotyping“ bendraįkūrėjas Marius Bauza.

Remdamiesi laboratorijoje iš „Smart Kage“ gautomis išvadomis „Cambridge Phenotyping“ taip pat tobulina žmonėms skirtą mobiliąją programėlę, kuri padėtų nustatyti sutrikimus, susijusius su žmogaus epizodine atmintimi. Šią programėlę bendrovė jau išbandė ir Lietuvoje.

Anot bendrovės įkūrėjų, visi kuriami sprendimai yra skirti įgalinti mokslininkus geriau ir greičiau analizuoti su žmogaus atmintimi susijusius sutrikimus, kad ligas nustatyti pavyktų kuo anksčiau. Pagrindiniai „Smart Kage“ naudotojai ateityje turėtų būti universitetai ir medicinos laboratorijos tyrinėjančios hipokampą – smegenų žievės sritį, atsakingą už epizodinę atmintį, gebėjimą mokytis ir orientuotis erdvėje.

Daugiau apie bendrovę „Cambridge phenotyping“: http://cambridgephenotyping.com/

Investicija į „Cambridge phenotyping“ buvo atlikta pagal finansinę priemonę „Koinvesticinis fondas II, finansuojamas iš Europos regioninės plėtros lėšų“. Ši priemonė yra viena iš trijų „CoInvest Capital“ įgyvendinamų priemonių. Daugiau informacijos apie fondą www.coinvest.lt.

Daugiau informacijos:

Viktorija Vaitkevičienė

„CoInvest Capital“ vadovė

El. p.: viktorija.vaitkeviciene@coinvest.lt

Tel.: 8 629 16488

Pranešimą paskelbė: Aistė Veberaitė, UAB „Publicum”