Medicina, farmacija

„Life Sciences Baltics“: pasaulinio lygio gyvybės mokslų žaidėjai susitiks virtualiai

Kas dvejus metus Lietuvoje rengiamas ir jau penktą kartą įvyksiantis didžiausias Baltijos šalyse gyvybės mokslų forumas „Life Sciences Baltics“ šiemet bus virtualus, o gyvybės mokslų kūrėjai, inovatoriai ir politikos formuotojai susitiks, diskutuos ir keisis idėjomis net visą savaitę rugsėjo 20-24 dienomis.

„Life Sciences Baltics“ yra vienas svarbiausių gyvybės mokslų renginių Vidurio Europos regione, padėjęs Lietuvos gyvybės mokslų sektoriaus vardą garsinti visame pasaulyje. Šalies gyvybės mokslų sektorius auga greičiausiai Europos Sąjungoje – po 16 proc. kasmet. Remiantis Statistikos departamento duomenimis ir „Verslios Lietuvos“ analitikų išvadomis, vien per 2020 m. sektoriaus eksportas išaugo 62 proc. Lietuva turi ambicingą tikslą – iki šio dešimtmečio pabaigos pasiekti, kad šios sektoriaus sukuriama dalis sudarytų 5 proc. bendrojo vidaus produkto.

„Lietuvos gyvybės mokslų sektoriaus pasiekimai įspūdingi, esame bene vienintelė Europos Sąjungos valstybė, kurioje šis sektorius jau beveik dešimtmetį auga dviženkliais skaičiais. Tačiau kartu turime siekti, kad mūsų įmonės turėtų kuo geresnes sąlygas kurti inovatyvius produktus, teikti specializuotus sprendimus, o mūsų mokslininkai – sėkmingai bendradarbiautų su verslu vykdydami tyrimus. Labai svarbu, kad „Life Sciences Baltics“ prie to prisideda sėkmingai įgyvendindamas ambicingą tikslą tapti jungtimi tarp Lietuvos ir užsienio gyvybės mokslų ekspertų“, – sako Aušrinė Armonaitė, Lietuvos ekonomikos ir inovacijų ministrė.

Šiemet renginyje dalyvaus daugiau nei 70 pasaulinio lygio pranešėjų ir lektorių, beveik 30 startuolių, daugiau nei 70 parodos dalyvių, 40 investuotojų iš Baltijos šalių, Vokietijos, Jungtinės Karalystės, JAV, Prancūzijos, Belgijos Danijos, Australijos, Naujosios Zelandijos, Izraelio, Pietų Korėjos, Austrijos, Kanados, Lenkijos, Šveicarijos, Italijos ir kitų valstybių.

Iš viso renginyje tikimasi sulaukti apie 1000 virtualių lankytojų. Tarp užsiregistravusių dalyvių yra tokios garsios pasaulinės kompanijos kaip optikos ir medicinos prietaisų gamybos kompanija „Carl Zeis Microscopy“, analitikos kompanija „Clarivate“, farmacijos kompanija „Novartis“, sveikatos technologijų bendrovė PHILIPS, elektroninių medicinos priemonių gamintoja „Nihon Kohden“, farmacijos gigantė „Johnson&Johnson”. Lietuvai renginyje atstovaus “Thermo Fisher Baltics“, „Northway Biotech“, „CasZyme“, „Droplet Genomics“, „Ligence“, „Biomapas“, Vilniaus Universiteto Gyvybės mokslų centras, VU Santaros Klinikos, Lietuvos sveikatos mokslų universitetas ir kiti.

„Lietuvos biotechnologijų, medicinos prietaisų, lazerių ir kitokios gyvybės mokslų įrangos gamybos įmonės atranda užsienio partnerius Europoje, JAV, Azijoje. Jiems „Life Sciences Baltics“ yra kaip platforma, tarnaujanti kaip geriausia įmanoma susitikimų vieta ir kartu padedanti parodyti Lietuvą kaip aukšto lygio tyrimų ir plėtros centrą, viena patraukliausių vietų vykdyti klinikinius tyrimus ir gimtinę sparčiai augančiai sektoriaus startuolių bendruomenei“, – sako forumą organizuojančios verslumo ir eksporto plėtros agentūros „Versli Lietuva“ vadovė Daina Kleponė. 

Rugsėjo 22-23 d. vyksiančios dviejų dienų tarptautinės mokslinės konferencijos programa yra padalyta į sesijas, kurios yra aktualiausios pasaulyje, o Baltijos šalys šiose proveržio srityse yra padariusios reikšmingų atradimų: genų redagavimas, skaitmeninė sveikata, medicinos technologijos, personalizuota medicina, mikrobioma. Speciali sesija bus skirta su COVID-19 susijusiais vystomais tyrimais.

Tarp pasaulinio garso pranešėjų bus Nobelio premijos laureatas, škotas dr. Richardas Hendersonas, Vilniaus universiteto profesorius Virginijus Šikšnys, biotechnologijų pramonės Lietuvoje pradininkas Vladas Bumelis, JAV biotechnologijų įmonės, kuri specializuojasi genų terapijos tyrimų, plėtros ir gamybos srityse, „AskBio“ prezidentė Katherine High.

Tarptautinį gyvybės mokslų forumą „Life Sciences Baltics“ sudaro tarptautinė konferencija, verslo susitikimai ir paroda, mokslininkų akademinių pranešimų sesija ir speciali programa gyvybės mokslų startuoliams, apimanti dviejų dienų mokymus ir verslo idėjų konkursą.

„Life Sciences Baltics“ finansuojamas Europos Sąjungos Socialinio fondo lėšomis. Daugiau informacijos: https://lifesciencesbaltics.com/

Pranešimą paskelbė: Jolita Mažeikienė, VšĮ „Versli Lietuva”