Medicina, farmacija

Ligoninėje VU Medicinos fakulteto vadovai domėjosi rezidentų praktinio ugdymo galimybėmis

Respublikinėje Šiaulių ligoninėje apsilankė Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto dekanas prof. Dalius Jatužis, prodekanas prof. Vytautas Kasiulevičius, prodekanė doc. dr. Laura Nedzinskienė ir Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto Sveikatos mokslų instituto direktorė prof. Natalija Istomina. Svečiai iš sostinės į gydymo įstaigą atvyko aptarti bendradarbiavimo galimybių ir savo akimis pamatyti, kokios sąlygos yra sudaromos naujai atvykusiems medikams ir rezidentams.
Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto prodekanas prof. Vytautas Kasiulevičius įstaigai negailėjo gerų žodžių. Svečiai išklausė ir mūsų įstaigos atstovų lūkesčius, pagrindinis – pagalba pritraukiant į Respublikinę Šiaulių ligoninę naujus, kvalifikuotus specialistus. Svečiai pripažino, kad būsimieji gydytojai pasirinkdami miestą vertina ne tik darbo sąlygas, bet ir miesto infrastruktūros patogumą, socialinę gerovę, vaikų lavinimo galimybes bei kitus, jaunoms šeimoms svarbius aspektus.
Šiuo metu įstaigoje itin laukiami psichiatrai, kardiologai, neurologai bei skubiosios pagalbos gydytojai. Pernai į Respublikinę Šiaulių ligoninę atvyko 59 nauji medikai. Dalį jų rinktis Šiaulius paskatino Šiaulių miesto savivaldybės teikiama finansinė paskata.
Aplankę dalį ligoninės skyrių ir padalinių, delegacijos nariai pripažino, kad yra maloniai nustebinti, sutikę daug jaunų, profesionalių, išsilavinusių skyrių vadovų, išvydę daug naujos, modernios įrangos.
Iš Šiaulių Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto specialistai išvyko su pažadu, kalbėtis su programų koordinatoriais, rezidentais ir jų vadovais apie galimybes kreipti savo profesinį mediko kelią į Šiaulius.
Nuotr.
Respublikinėje Šiaulių ligoninėje apsilankę svečiai iš sostinės aptarė bendradarbiavimo galimybes ir savo akimis pamatė, kokios sąlygos yra sudaromos naujai atvykusiems medikams ir rezidentams.

(Evos Kazlauskienės nuotr.)

Pranešimą paskelbė: Zita Katkienė, Respublikinė Šiaulių ligoninė, VšĮ