Medicina, farmacija

Medicinos darbuotojų dieną – dėmesys kiekvienam ligoninės darbuotojui

Į Respublikinės Šiaulių ligoninės Chirurgijos klinikos konferencijų salę, padabintą baltais pavasarinių sodų žiedais, ligoninės darbuotojai rinkosi į renginį „Kiekvienas svarbus“, skirtą paminėti Lietuvos medicinos darbuotojų dieną. Respublikinės Šiaulių ligoninės direktorius Mindaugas Pauliukas, sveikindamas susirinkusius, akcentavo, kad ligoninėje dirbančioje bendruomenėje svarbus kiekvienas žmogus: gydantis, slaugantis sergančius, vairuojantis automobilį ar dainuojantis chore. Todėl ši šventė skirta kiekvienos profesijos atstovui, dirbančiam ligoninėje, nes visų buvimas joje yra labai svarbus.
Ligoninėje – viena komanda
Sveikindamas ligoninės bendruomenę M. Pauliukas didelį dėmesį skyrė medikams, nes tai – vienintelė profesija, kuri lydi žmogų iki gimimo, nuo gimimo iki senjoro amžiaus. „Ta specialybė – vienintelė pasaulyje, kuri visada yra šalia žmogaus. „Neklauskite, ką ligoninė gali padaryti jums. Paklauskite savęs, ką jūs galite padaryti ligoninei“, tai buvusio JAV prezidentas Džono Kenedžio žodžiai, kuriais gydymo įstaigos vadovas paskatino supratimą, kad visi, dirbantieji ligoninėje, yra komanda ir visų buvimas, visų pasitikėjimas vienų kitais yra labai svarbu.
Gražios šventės susirinkusiems linkėjo ir direktoriaus pavaduotoja medicinai gydytoja Aira Mečėjienė, vyriausioji slaugos administratorė Sigita Klimavičienė bei gydytoja anesteziologė reanimatologė Rasa Bracaitė.
Sveikinimais ir dovanomis medikus pradžiugino ligoninės svečiai, nuolatiniai medikų bičiuliai, veiklos partneriai. Šiaulių meras Artūras Visockas Lietuvos medicinos darbuotojų dienos proga sveikino ne tik dirbančius Šiauliuose, bet ir tuos medikus, kuriems tenka dirbti tolėliau už miesto ribų. Labai vertindamas medicinos darbuotojo darbą, įžvelgdamas jame gilią prasmę ir vertę, meras akcentavo, jog ypač nori padėkoti tiems, kurie dirba viešajame sektoriuje, nes čia dirbantys savo srities specialistai ypač stengiasi ir gydo ne tik žmonių kūnus, bet ir sielas.
Dėkingumas medikams įvairus
Sveikindamas medikus Šiaulių vyskupas JE Eugenijus Bartulis prisiminė ir dar vieną svarbią šventę. Šią dieną, prieš du dešimtmečius, Kauno arkikatedroje bazilikoje kunigystės sakramentą priėmė ir pašventintas kunigu buvo Šiaulių ligoninės kapeleonas kunigas Tomas Kedušis. Medikai aplodismentais pasveikino sielų ganytoją, kuris ligoninėje taip pat yra labai svarbus.
„Džiaugdamasis jumis suprantu, kad medicina yra taip labai pažengusi. Žvelgdami į praeitį suprantame, kad jau daugelis turėjome seniai iškeliauti iš šio pasaulio, tačiau medikų dėka šiandien dar galime judėti, vaikščioti. Nepaprastai džiugu, kad viskas tobulėja, stiprėja. Turime labai gerą medicinos įrangą, bet dar svarbiau – jūsų rankos ir širdys, kurios moka aukotis“, – sakė vyskupas E. Bartulis, nedvejodamas, kad gilus tikėjimas ir karšta meilė daro stebuklus. Todėl jis linkėjo po darbo dienos dėkoti Dievui už suteiktą galimybę ne vienam žmogui nušliuostyti ašarą, padrąsinti, sustiprinti, paguosi ir prikelti naujam gyvenimui.
Medicinos darbuotojas yra be galo svarbus žmogus. Būti sveikiems, laimingiems, nuoširdiems ir tikriems linkėjo Šiaulių teritorinės ligonių kasos direktoriaus pareigas laikinai einanti direktoriaus pavaduotoja Dalia Miniauskienė. Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Šiaulių departamento vyresnioji patarėja Loreta Stirblienė perdavė ir departamento direktorės Simonos Abromavičienės linkėjimus, primindama bendrąsias vertybes: bendravimą ir sveikatą, kurie ir sieja šias dvi įstaigas.
Labai graži draugystė sieja ligoninės ir Šiaulių valstybinės kolegijos Sveikatos priežiūros fakultetą, kurio dekanė Ginta Gerikaitė taip pat pasveikino medikus su švente, primindama, kad jos sveikinimo misija labai susijusi su dėkingumu, kuris susijęs su kolegijoje besimokančiu jaunimu. Šiaulių miesto ir rajono policijos komisariato viršininkas Marijus Macis taip pat dėkingas gydymo įstaigai už veiksmingą bendradarbiavimą.
Tačiau bene labiausiai medikų širdis suvirpino pasveikinti ir padėkoti į šventinį renginį atvykęs pacientas Saulius Baltrušaitis, kuriam, avarijoje patyrus didžiules traumas, ligoninėje teko praleisi pusmetį, kur jo gyvybę gelbėjo didelis būrys medicinos personalo.
Šventė nebūtų šventė, jei joje neskambėtų muzika. Šventės vedėja, ligoninės viešųjų ryšių specialistė Eva Jagminaitė-Kazlauskienė kvietė į sceną, padabintą pavasario sodų žiedais, ne tik svečius, bet ir muzikos ir dainų puoselėtojus. Susirinkusiems koncertavo neseniai penkmetį atšventęs Respublikinės Šiaulių ligoninės choras „Musica Vitae“, vadovaujamas Rimanto Narkaus, saksofonininkė Greta Karnatkaitė, atlikėja, televizijos projektų dalyvė Živilė Gedvilaitė. Tuo šventė nesibaigė – išeidami iš šventės medikai išsinešė ne tik gerą nuotaiką, bet ir dovaną – šakotį, kurį iškepė „Naminiai Jolantos šakočiai“. Kiekvienam skyriui buvo išdalinti tradiciniai saldėsiai, kuriais besimėgaudami medikai dar pratęsė šventines emocijas.

Pranešimą paskelbė: Zita Katkienė, Respublikinė Šiaulių ligoninė, VšĮ