Sveikata, grožis

Odos tinimo priežastys. Kada verta nerimauti?

Bet koks odos pokytis turi neigiamą estetinį poveikį, o taip pat neretai kelia nepatogumų, diskomfortą. Vienas iš dažnesnių defektų – odos tinimas. Vieni nelinkę to nesureikšminti, kiti išbando savigydą, o dar kiti į bet kokius pokyčius odoje žvelgia atsakingai ir užsirašo vizitui pas dermatologą. Tad kokios gali būti odos tinimo priežastys ir kada vertėtų sunerimti?

 

Kodėl tinsta oda?

Odos tinimo priežasčių reikia ieškoti atsižvelgiant į tai, kurioje kūno vietoje oda yra patinusi. Bene dažniausiai ji tinsta veido srityje. Viena iš dažniausiai pasitaikančių veido tinimo priežasčių yra alergija, kurią sukelia žiedadulkės, medikamentai, kai kurie maisto produktai. Jei vakare vartojote daug skysčių, ryte taip pat nemaloniai gali nustebinti patinęs veidas. Dar veido tinimą gali sąlygoti ir sutrikusi skydliaukės ar inkstų veikla. Taip pat oda gali patinti ir tokių odos ligų kaip kontaktinis dermatitas atveju. Sergant šia liga oda patinsta, parausta, atsiranda bėrimai.

 

Kada odos tinimas yra problema?

Jei odos tinimas atsirado, pavyzdžiui, todėl, kad vakare vartojote daug skysčių, o vėliau susitvarkė ir nesikartoja, nerimauti nereiktų. Tačiau jei odos tinimo priežastis yra alergija – verta susirūpinti. Alerginės reakcijos atveju, juo labiau jei drauge pasireiškia ir lūpų tinimas, apsunkintas kvėpavimas, medikų pagalba būtina kuo skubiau.

Nenumokite ranka ir tokiu atveju, jei įtariate, jog veido tinimą sąlygojo bėdos su inkstais ar skydliaukės veiklos sutrikimai. Tokiu atveju taip pat būtina suplanuoti vizitą pas specialistą.

Kontaktinio dermatito sąlygotą odos tinimą pašalinsite gydydami jį sukėlusią priežastį, todėl apsilankykite pas dermatologą.

Jei nežinote, kodėl Jums patino oda, geriau neeksperimentuokite su įvairiais kremais, medikamentais ar liaudiškomis priemonėmis, nes galite padaryti meškos paslaugą. Jei tinimas nepraeina kelias dienas, kreipkitės į medikus, kurie identifikuos tinimo priežastį ir paskirs tikslingą gydymą.

Kartais nedidelį patinimą, skausmingumą, diskomfortą gali sukelti ir toks darinys kaip karpos. Jei vargina būtent ši problema, Jums bus naudinga karpų šalinimo paslauga https://www.lazeriniscentras.lt/lt/paslaugos/karpu-salinimas. Karpos šalinamos naudojant lazerį – inovatyvus ir efektyvus būdas atsikratyti šių nepageidaujamų odos darinių.

Pranešimą paskelbė: Ona Šablauskaitė, UAB Market Rats