Straipsniai

Populiariausios knygos apie mediciną ir vaistus

Dabar daug išleidžiama knygų apie netradicinius gydymosi būdus, liaudies mediciną, jogą, parapsichologiją, kaip gydytis pačiam, kaip sveikai gyventi ir maitintis. Rekomenduoju labai atsargiai taikyti knygose siūlomus metodus savo gyvenime, nes taii gali būti pavojinga. Visada pasitarkite su gydytoju.
Pateiksiu kelias populiariai knygas minėtomis temomis.

Ko laukti, kai laukies
Autorius: Heidi Murkoff
Jaučiate nėštumo simptomus? Vieną gražią dieną pajusite, o tada šiame perkamiausiame pasaulyje nėštumo vadove rasite gyvą galybę patarimų. Kyla klausimų? Čia rasite visus atsakymus. Trokštate ne tik skrudintų bulvyčių, bet ir palaikymo? Bestselerio autorė palaikys jus už rankos, nuramins ir įkvėps. Jau penktame leidime pateikiama naujausia, tiksliausia ir svarbiausia informacija visais nėštumo klausimais. Informacija realistinė, paranki, lengvai suprantama, papildyta praktinėmis nuorodomis apie viską, ko tik prireiktų – ar panūstumėte sužinoti – šioje įstabiausioje gyvenimo kelionėje nuo pasiruošimo nėštumui iki gimdymo ir pirmųjų nuostabių gyvenimo su kūdikiu savaičių. Aprašyta viskas: ir vienokių ar kitokių gyvensenos madų trūkumai, ir kaip elgtis darbe; ir naujausi prenataliniai tyrimai, ir alternatyvios terapijos; ir kaip ar kur geriausia gimdyti. Pateikiami išmintingi atsakymai į šimtus klausimų: Tai naujausias autorės bestselerio leidimas.

Gydantis burokėlis
Autorius: Borisas Pokrovskis
Knygoje „Gydantis burokėlis” skaitykite apie daugiau nei 100 šio augalo gydomųjų savybių. Apie raudonuosius burokėlius, jų šakniavaisius žinojo jau senovės arabai ir persai – tai natūrali gydomoji priemonė. Burokėlis vertingas tuo, kad turi unikalų vitaminų derinį, kalio, jodo, geležies, folio ir pantoteno rūgšties, karotinoidų, baltymų ir ląstelienos. Nuostabios stebuklingos daržovės ypatybės neapsiriboja tik išskirtiniu skoniu. Unikali ir per mažai vertinama daržovė, kurios vitaminų, karotinoidų ir folio rūgšties rinkinio nesunaikina netgi ilgas laikymas ir aukšta temperatūra. Burokėlio šakniavaisis ir jauni jo lapai pasižymi daugeliu gydomųjų ypatybių, žmonijos žinomų nuo senų laikų. Dar Hipokratas pripažino jį naudingu gydant ligonius ir įtraukė į daugiau nei dešimtį receptų. Galenas, Dioskoridas, Avicena, Paracelsas ir kiti garsūs senovės gydytojai vertino burokėlį kaip nuostabią priemonę nuo mažakraujystės, karštligės, virškinamojo trakto ir limfagyslių ligų, naudojo pūlingoms ir piktybinėms opoms gydyti. Šiandien fitoterapeutai ir natūralios mitybos specialistai pabrėžia burokėlių naudą gydant: Onkologines ligas Kvėpavimo sistemos ligas Aterosklerozę Cukrinį diabetą Impotenciją ir prostatos adenomą Kepenų ir tulžies ligas Hepatitą ir įvairias alergijas Skrandžio ir vidurių ligas Kraujo ir kraujagyslių ligas Paradontozę ir dantų skausmą Vertė Viktorija Šenbergs

Žalieji miško vaistai
Autorius: Gailina Kavaliauskienė
Nuo neatmenamų laikų žinoma apie medžių energetinę ir gydomąją galią. Liaudies medicinos žinovai iš medžių lapų, žievės, žiedų, vaisių, šaknų, spyglių, kankorėžių pagamintais nuovirais, užpilais, tepalais, ekstraktais nuo seno sėkmingai gydė daugelį ligų ir stiprino organizmą. Pasitelkime į pagalbą medžių galią ir mes.

Vaistų enciklopedija
Autorius: Vytautas Budnikas
Gydant ligonį, tarpusavyje sąveikauja trys informacinės sistemos: ligonis, gydytojas ir vaistas. Tik turint pakankamai informacijos apie ligonį ir vaistus, gydymas gali būti veiksmingas. Tikimės, kad „Vaistų enciklopedija. I dalis. Vaistai nuo širdies ir kraujagyslių ligų” žingeidiems žmonėms suteiks daugiau medicininių žinių, suprantama, ypač apie vaistus.
Enciklopedijoje pateikiama informacija apie LR ir Bendrijos (ES) vaistų registruose registruotus vaistus, kurie taip pat gali būti vartojami Lietuvoje. Informacija apie atskirus vaistus pateikiama straipsniuose pagal vaistų pavadinimą abėcėlės tvarka. Skaitytojas taip pat ras atsakymus į daugelį aktualių klausimų: ar vaistas netrikdo gebėjimo vairuoti ir valdyti mechanizmus, ar vaistas yra receptinis, kaip preparatą vartoti.
Enciklopedijoje yra platus medicininių terminų, kai kurių ligų, sindromų, vaistų poveikių paaiškinimų skyrius. Ši informacija padės skaitytojams geriau orientuotis medicininėje terminologijoje, pagilins jų medicinines žinias.

Veiksmingiausi natūralūs vaistai Žemėje
Autorius: Jonny Bowden
Šioje knygoje yra detaliai aprašyti veiksmingiausi įvairių „vaistų” deriniai; be to, Džonis supažindina su šešiais pačiais svarbiausiais papildais, kuriuos jis pasiimtų su savimi, jei tektų išvykti į negyvenamąją salą. Nurodomos daugiau kaip septyniasdešimt penkios sveikatos sutrikimų rūšys, kurioms siūlomi taikyti aprašomieji gydymo būdai; kalbama ir apie vėžį, didelį cholesterolio kiekį, egzemą, hipertenziją, PMS, stresą, menopauzę, diabetą, autizmą, depresiją bei aukštą kraujospūdį.

Viskas yra gerai. Išsigydyk savo kūną vaistais, teiginiais ir intuicija
Autorius: Louise L. Hay, Mona Lisa Schulz
„Kaip man pasveikti?” „Kaip sužadinti organizmo savigydos galias?” Louise L. Hay į šiuos klausimus atsakinėja daugiau kaip 30 metų, pasitelkdama neįtikėtinus savigydos būdus. Milijonai žmonių suformavo pozityvų mąstymą kartodami teiginius, tačiau tik dabar mes galime suprasti šį savigydos būdą. Knygoje „Viskas yra gerai. Išsigydyk savo kūną vaistais, teiginiais ir intuicija” tradicinės ir intuityviosios medicinos daktarė Mona Lisa Schulz teiginių kartojimą papildė moksliniais metodais ir suteikė šiam gydymo būdui dar daugiau išskirtinumo. Knygos „Viskas yra gerai. Išsigydyk savo kūną vaistais, teiginiais ir intuicija” padedami Jūs: * sugebėsite įsiklausyti į savo kūno intuiciją; * išmoksite naujų teiginių ir žinosite, kaip jie gali išspręsti savitas jūsų sveikatos problemas; * įžvelgsite emocinius trukdžius ir pašalinsite juos, kartu atsikratydami ir jų sukeltų kūno negalavimų; * atrasite, kaip suderinti tai, kas geriausia Vakarų medicinoje, su alternatyviais gydymo metodais; * susipažinsite su unikaliais žmonių pasveikimo atvejais ir sužinosite, kokie specifiniai būdai padėjo jiems pasveikti. Jūs lengvai pritaikysite teiginius savo gyvenime, išmoksite įsiklausyti į savo intuiciją, susipažinsite su pažangiausių medicinos mokslų tyrimų rezultatais. Jūs pasieksite optimalią sveikatą ir savijautą, o pagrindinė žinia, kaip visuomet sako Luiza: „Viskas yra gerai”. Louise L. Hay – tarptautinio bestselerio „Pagydyk savo gyvenimą” (You Can Heal Your Life) autorė ir mokytoja, skaito paskaitas metafizikos temomis, o jos knygų visame pasaulyje parduota daugiau nei 40 milijonų. Daugiau kaip 30 metų Luiza visame pasaulyje padėjo žmonėms atrasti ir sustiprinti vidines sveikimo galias. Ji įkūrė „Hay House” kompaniją ir jai vadovauja, leidžia knygas, CD, DVD įrašus ir kitus produktus, kurie prisideda prie planetos sveikimo, www.louisehay.com. Mona Lisa Schulz, medicinos ir filosofijos mokslų daktarė, yra vienas tų retų žmonių, kurie peržengia mokslo, medicinos ir mistikos ribas. Ji yra praktikuojanti neuropsichiatrė ir asocijuota Vermonto medicinos koledžo profesorė, 25 metus plėtojusi intuityviąją mediciną. Gydytoja Mona Lisa Schulz išleido tris knygas: „The Intuitive Advisor”, „The New Feminine Brain” ir „Awakening Intuition”. Ji gyvena Jarmaute, Maine ir Frankline (Tenesio valstija) su savo keturiomis katėmis ir įvairiais laukiniais gyvūnais. Iš anglų kalbos vertė Lina Teišerskienė