Medicina, farmacija

Seimas svarstys siūlymą pertvarkyti Nacionalinį vėžio institutą iš biudžetinės į viešąją įstaigą

Seimui pristatytas Nacionalinio vėžio instituto įstatymo pakeitimo projektas Nr. XIIIP-5350, kuriuo siūloma pertvarkyti šį institutą iš biudžetinės į viešąją įstaigą. Pataisos teikiamos atsižvelgiant į sveikatos apsaugos ministro įsakymu 2020 m. birželio 3 d. sudarytos darbo grupės, kuriai buvo pavesta iki 2020 m. rugsėjo 1 d. patekti siūlymus dėl Nacionalinio vėžio instituto veiklos perspektyvų, siūlymus.

„Šiuo metu Nacionalinis vėžio institutas teikia sveikatos priežiūros paslaugas, finansuojamas iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo ir 95 proc. visų jų lėšų sudaro būtent Privalomojo sveikatos draudimo fondo lėšos. Tai yra visos sąlygos tokios pačios ir reglamentavimas toks pats, kaip ir viešųjų įstaigų, tačiau vis tiktai būdama biudžetinė įstaiga ši institucija negali naudotis viešųjų įstaigų statusu veikiančių įstaigų, pavyzdžiui, darbo apmokėjimo darbuotojams sąlygomis, nes tai yra biudžetinė įstaiga, ir jai taikomos jau kitos teisės normos, todėl yra nemažas darbuotojų nepasitenkinimas šitoje įstaigoje. Šakos nacionalinė sutartis, kuri buvo pasirašyta 2018 metais, reglamentavo viešųjų įstaigų darbuotojų darbo užmokesčio kėlimo visas galimybes ir šiuo atveju instituto statusas jiems taip pat kliudo pasinaudoti šitomis visomis galimybėmis“, – pristatydama siūlymą sakė sveikatos apsaugos viceministrė Danguolė Jankauskienė.

Projektui po pateikimo pritarta bendru sutarimu. Pagrindiniu šio klausimo svarstyme paskirtas Sveikatos reikalų komitetas. Projektą Seimo posėdyje numatoma svarstyti gegužės 18 dieną.

Pranešimą paskelbė: Saulė Eglė Trembo, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija