Sveikata, grožis

Seimo Darbo partijos frakcija: COVID-19 testai privalo būti nemokami visiems

Seimo Darbo partijos frakcija teikia Seimui projektą, kuriuo siekiama, kad darbuotojų, besimokančių ir studijuojančių asmenų sveikatos patikrinimai dėl užkrečiamosios ligos, dėl kurios yra paskelbta valstybės lygio ekstremalioji situacija ir (ar) karantinas, būtų finansuojami valstybės biudžeto lėšomis.

Pasak įstatymo projekto iniciatorės Seimo narės Ievos Kačinskaitės – Urbonienės, tokia tvarka būtų teisinga, nes darbuotojai kas mėnesį moka mokesčius į valstybės biudžetą, o besimokančius ir studijuojančius asmenis valstybė draudžia privalomu sveikatos draudimu.

„Negali būti vieni lygesni už kitus, nes mokesčius visi moka, tad ir paslaugas turi gauti taip pat visi. Kodėl vieni turi mokėti už testus, o kiti – ne? Ar testo kokybė nuo to keičiasi? Iš kur studentas turės tiek pinigų, kad galėtų pats nuolat mokėti už privalomą testavimąsi. Lygiai tas pats su darbuotojais – vienus darbuotojus Vyriausybė į sąrašą įtraukia, kitų – ne. Tai neteisinga ir Seimas privalo sutvarkyti šią ydingą tvarką“, – sako Seimo narė.

Šiuo metu testai finansuojami valstybės biudžeto lėšomis tik darbuotojams, dirbantiems ar vykdantiems veiklą, nurodytą Darbų ir veiklos sričių, kuriose leidžiama dirbti darbuotojams, pasitikrinusiems ir (ar) periodiškai besitikrinantiems, ar neserga užkrečiamąja liga, dėl kurios yra paskelbta valstybės lygio ekstremalioji situacija ir (ar) karantinas, sąraše, ir darbuotojams, nurodytiems šio straipsnio 2 dalyje.

Pranešimą paskelbė: Brigita Petrošiūtė, Darbo partija