2021 m. birželio 7 d. pranešimas žiniasklaidai
Seimo narys Aidas Gedvilas kreipėsi į Lietuvos Respublikos Generalinę prokuratūrą, prašydamas ištirti 13 mažamečių vaikų galimai neteisėto skiepijimo atvejus, apie kuriuos tapo žinoma iš viešai pateikiamos statistinės informacijos ir žmonių pranešimų.
Pagal Statistikos departamento pateikiamą oficialią informaciją (https://open-data-ls-osp-sdg.hub.arcgis.com/datasets/ffb0a5bfa58847f79bf2bc544980f4b6_0/explore?filters=eyJhZ2VfZ3JvdXAiOlswLDE0Ljc0XX0%3D), 3 vaikai buvo paskiepyti Šiaulių rajone ir mieste, 4 – Vilniuje, 2 – Šilutės rajone, 1 – Telšių rajone ir 3 – Klaipėdos mieste.
Ypatingą nerimą Seimo nariui kelia tai, kad visi jie buvo skiepijami vakcinomis, kurios nėra tinkamos vaikų skiepijimui: 7 – „Pfizer-BioNTech“, 4 – „AstraZeneca“, 2 – „Moderna“.
„Iš gautos informacijos matoma, kad Lietuvoje buvo skiepijami kūdikiai iki 1 metų amžiaus ir paaugliai iki 15 m., nors nė viena iš šiuo metu pasaulyje vartojamų vakcinų nėra pritaikyta vaikų skiepijimui, nes jų poveikis vaikų organizmui nėra ištirtas, nekalbant apie tai, kad vaikai iki 16 m. pagal šiuo metų Lietuvoje galiojančią tvarką negali būti skiepijami. Turimų duomenų apie vakcinas, jų poveikį, tinkamumą, šalutinius reiškinius nepakanka, nes vakcinos tebėra klinikinių tyrimų stadijoje“, – sako A. Gedvilas.
Seimo narys pastebi, kad šią informaciją patvirtina ir gaunami žmonių pranešimai, anot kurių, vaikai galėjo būti skiepijami net vaikų namuose.
„Statistikos departamento darbuotojai patvirtino, kad ši informacija yra gaunama tiesiai iš gydymo įstaigų, t. y. ją pateikia pačios už skiepijimą atsakingos institucijos. Pagal mano turimą informaciją, galėjo būti net keli mažamečių skiepijimo vaikų namuose atvejai. Pats šios informacijos patikrinti negaliu, todėl paprašiau, kad tyrimą atliktų Generalinė prokuratūra, nes ši veika turi baudžiamojo nusikaltimo požymių“, – sako Darbo partijos frakcijos Seimo narys.
Pranešimą paskelbė: Monika Kutkaitytė, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija