Straipsniai

Septynis genetinės inžinerijos specialistus nubaudė Dievas

Septyni Naujosios Zelandijos mokslininkai, žuvę lėktuvo katastrofoje, buvę „nutrenkti Dievo”, nes mėginę genetiškai modifikuoti augalus; toks nelaimės paaiškinimas aptiktas elektroniniame laiške, atsiųstame ministrų kabinetui.

Kaip rašoma laikraštyje „The New Zealand Herald”, elektroniniu paštu atsiųstame laiške buvo žiniasklaidos pranešimas apie septynių pareigūnų mirtį, informacija, kad jie atliko bandymus su genetiškai modifikuotais augalais. Laiško viršuje, kaip antraštė, pateiktas toks sakinys: „Ir nutrenkė juos Dievas žemėn”.

Įdomiausia, kad šios žinios siuntėjo adresas sutapo su Helen Vaizman-Dier (Helen Wiseman-Dare) elektroninio pašto adresu. Ši moteris vadovauja grupei, kuri aktyviai kovoja su Žemės ūkio ministerija prieš idėją, jog reikėtų pesticidais nupurkšti kai kuriuos Oklendo rajonus, siekiant sunaikinti grūdines kultūras naikinančius egzotiškus drugius. Mat ji prisipažino, kad adresas yra jos, bet neigė siuntusi tokią žinią.

Antradienį daugiau kaip tūkstantis žmonių, tarp kurių buvo ir generalgubernatorė Silvija Kartrait (Silvia Cartwright) , Karalienės Elžbietos (Elizabeth) atstovė Naujojoje Zelandijoje, dalyvavo birželio 6 dieną žuvusiems paminėti Kraistčerčo bažnyčioje vykusiose pamaldose.