Sveikata, grožis

Sveikatos apsaugos ministras A. Dulkys su kolega iš Airijos aptarė sveikatos sistemos aktualijas

Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys spalio 17-19 d. lankėsi Dubline (Airija), kur dalyvavo dvišaliuose susitikimuose su Airijos sveikatos apsaugos ministru Stephenu Donnelly. Ministro vadovaujama delegacija su kolega iš Airijos aptarė vykdomą sveikatos reformą,  pasiruošimą ekstremalioms situacijoms sveikatos apsaugos srityje.

Ministrų susitikimo metu taip pat buvo aptarti tokie klausimai kaip psichikos sveikata, taip pat tartasi dėl glaudesnio bendradarbiavimo su Airija sveikatos apsaugos srityje.

„Lietuvoje ir Airijoje šiuo metu vyksta sveikatos apsaugos sistemos reformos. Lietuvoje įgyvendinami šeši sveikatos apsaugos sistemos pokyčiai, kuriais siekiama užtikrinti, kad kokybiškos ir saugios sveikatos priežiūros paslaugos būtų teikiamos visiems Lietuvos gyventojams, nepaisant jų gyvenamosios vietos, socialinės ar ekonominės padėties, o paslaugos būtų teikiamos visiems“, – pristatydamas Lietuvos patirtį teigė A. Dulkys.

Vizito metu A. Dulkio vadovaujama delegacija lankėsi Šv. Patriko universiteto psichikos sveikatos ligoninėje bei Dublino Mater ligonėje, kurioje susipažins su pasirengimu ir reagavimu į ekstremalias situacijas.

Ministro darbotvarkėje taip pat numatytas susitikimas su Airijoje dirbančiais gydytojais iš Lietuvos.

SAM Komunikacijos skyrius

Pranešimą paskelbė: Jūratė Baltinaitė, LR Sveikatos apsaugos ministerija