Straipsniai

Venerologo „slaptažodžiai” ir tyrimai

„Ajajai, buvo čia toks reikaliukas vakar… Bet šiandien jaučiuosi gerai, net labai gerai. Norėčiau dar šiek tiek.”
Gal ir po kelių dienų ar net viso mėnesio jausitės taip pat puikiai. Šį kartą Jums loterijoje pasisekė. Bet juk dažniausiai žmonės pralošia.
Užsikrėtus lytiškai plintančia liga, ne visada ligos požymiai atsiranda iš karto. Neretai jie pasirodo po savaitės, mėnesio ar daugiau, o kartais jų ir visai nebūna. Pacientai dažnai gali nejusti jokių simptomų. Todėl lytiškai plintančios ligos gali būti platinamos toliau.

Venerologija – tai mokslas, nagrinėjantis lytiniu keliu plintančias ligas.
Lytiškai plintančios ligos – tai ligos, kuriomis užsikrečiama per lytinius santykius. Dauguma lytiškai plintančių ligų yra pagydomos. Kitos, laiku negydomos, gali sukelti rimtų padarinių sveikatai. Taip pat yra lytiškai plintančių ligų, kurios neišgydomos. Kai kurias iš šių ligų užsikrėtusi motina gali perduoti vaisiui.
Sifilis – lytiškai plintanti liga, pasireiškianti bėrimais lyties organuose, plaukuotoje galvos dalyje, burnos gleivinėje, odoje bei pažeidžianti įvairius vidaus organus. Sifilis ilgainiui pažeidžia nervų sistemą, nugaros smegenis, širdį, kaulus. Tai pasireiškia intelekto, judėjimo sutrikimais.
Gonorėja – lytiškai plintanti liga. Ją sukelia bakterija, gyvenanti lyties organų, akių, gerklės, išeinamosios angos gleivinėje. Užsikrėtus gonorėja, po kelių dienų paprastai atsiranda gelsvai žalsvos spalvos išskyrų iš lyties organų. Negydant ligos, ji gali komplikuotis aplinkinių organų uždegimu.
Trichomonozė – lytiškai plintanti liga, kurią sukelia pirmuonis trichomona. Užsikrėtus trichomonomis, moterims atsiranda gelsvai žalsvų, putotų išskyrų iš makšties, sutrinka šlapinimasis, o vyrams liga dažniausiai simptomų nesukelia.
Chlamidijozė – lytiškai plintanti liga, kurią sukelia chlamidijos. Chlamidijos gali sukelti šlaplės, gimdos kaklelio, išeinamosios angos uždegimus, pažeisti sąnarius. Ji gali komplikuotis nevaisingumu.
Lytinių organų pedikuliozė – ligą sukelia plokščioji utėlė. Siurbdama kraują, utėlė sukelia stiprų niežėjimą lyties organų srityje. Utėlėmis paprastai užsikrečiama lytinio kontakto metu ar kito artimo kūno kontakto metu. Utėlėmis galima užsikrėsti ir per patalynę bei apatinius drabužius, jei yra blogos higienos sąlygos.
Kondilomos – tai karpos ant lyties organų ar išangės. Ligą sukelia žmogaus papilomos virusas. Dauguma karpų nesukelia jokių požymių. Dėl lėtinės infekcijos gali atsirasti niežėjimas ir deginimas lyties organuose arba aplink juos.
Lyties organų pūslelinė (herpes infekcija) – virusinė liga, kuria užsikrečiama oralinių arba genitalinių santykių metu. Infekcija pasireiškia ant lyties organų periodiškai atsirandančiomis pūslelėmis ir žaizdelėmis. Užsikrėtęs žmogus tampa viruso nešiotoju visą gyvenimą.
ŽIV – tai žmogaus imunodeficito virusas. ŽIV naikina žmogaus imuniteto ląsteles, o susilpnėjus imunitetui organizmas nesugeba kovoti su infekcinių ligų sukėlėjais. Pastarieji (grybeliai, virusai, bakterijos, pirmuonys) sukelia vadinamas oportunistines infekcines ligas. Be to, žmogui gali išvešėti augliai. Tokia būklė yra vadinama įgytu imunodeficito sindromu (AIDS) . Laikas, per kurį ŽIV užsikrėtęs žmogus suserga AIDS, priklauso nuo viruso dauginimosi intensyvumo ir imuniteto ląstelių išnykimo. Vidutinė šio periodo trukmė – apie 10 metų. Virusu galima užsikrėsti lytiškai santykiaujant, kai pažeista gleivinė, taip pat per kraują. Motina gali perduoti virusą vaikui nėštumo, gimdymo ar žindymo metu.
Uretritas – šlaplės uždegimas, kurį gali sukelti įvairios bakterijos, virusai, grybeliai. Uretritui būdinga išskyros iš šlaplės, skausmas šlapinantis, dirginimo pojūtis šlaplėje.
Balanopostitas – tai varpos galvutės ir apyvarpės uždegimas. Jį gali sukelti virusai, bakterijos, grybeliai, pirmuonys ar parazitai. Ligai būdingas niežulys, dirginimo, deginimo jausmas, paraudimas, įtrūkimai, išskyros iš lyties organų.
Prostatitas – vyrų priešinės liaukos (prostatos) uždegimas. Jis gali būti ūminis ir lėtinis. Prostatitą sukelia įvairūs mikroorganizmai. Jam būdinga padažnėjęs, skausmingas šlapinimasis, lyties organų skausmas.
Vulvitas – moters išorinių lyties organų uždegimas. Šios ligos sukėlėjai ir požymiai tokie pat, kaip ir balanopostito.
Vaginitas – makšties uždegimas, kurį sukelia įvairūs mikroorganizmai. Pagrindinis simptomas – pagausėjusios išskyros iš makšties.
Cervicitas – gimdos kaklelio uždegimas, kurį gali sukelti įvairios bakterijos, virusai. Cervicitui būdingos pagausėjusios išskyros iš makšties, skausmas, dirginimo pojūtis.

Jei atsirado įvairios spalvos išskyrų iš šlapimo ar lyties organų, baltų apnašų bei bėrimų varpoje, makštyje ar burnoje, jei skauda šlapinantis, padidėjo kirkšnių limfmazgiai, skauda kapšelį ar pilvą, po lytinių santykių pasirodo kraujo, būtinai kreipkitės į gydytoją, nes Jūs galite būti užsikrėtęs viena ar keliomis lytiškai plintančiomis ligomis. Nesigydykite pats, kreipkitės į specialistą.
Gydytojas su Jumis pasikalbės, užduos keletą klausimų arba paprašys užpildyti specialią anketą. Po to Jus apžiūrės ir, įtaręs kokią nors ligą, atliks reikalingus tyrimus.
Iš šlaplės ar gimdos kaklelio, o kartais iš gerklės ar iš tiesiosios žarnos, gydytojas paims tiriamosios medžiagos tepinėliui ir pasėliui. Netrukus tepinėlis apžiūrimas pro mikroskopą, jame ieškoma ligos sukėlėjų (pvz., gonorėjos bakterijų, sifilio treponemų, trichomonų) . Tepinėlyje jie ne visada randami, todėl diagnozės patikslinimui atliekamas pasėlis (mikroorganizmai auginami specialiose terpėse) . Jo rezultatai gaunami po tam tikro laiko.

Chlamidijų infekcija nustatoma, atlikus specialų šlapimo tyrimą arba paėmus mėginį iš makšties ar šlaplės. Tačiau šie tyrimo metodai yra brangūs ir ne visada atliekami. Beje, chlamidijos aptinkamos tik apie 80-90 procentų visų jomis užsikrėtusiųjų.
Lyties takų pūslelinė (herpes viruso infekcija) dažniausiai yra tipiška ir aiškiai matoma, todėl jokių papildomų tyrimų paprastai atlikti nereikia. Diagnozės patvirtinimui, atliekamas viruso pasėlis į ląstelių kultūrą arba viruso antigeno nustatymas. Tiriamoji medžiaga imama iš opelės dugno.
Kondilomas sukeliantis virusas ir jo tipai nustatomi atliekant virusologinį tyrimą. Didelės karpos matomos akimi arba didinamuoju stiklu ir paprastai papildomo tyrimo nereikia. Jei dariniai netipiški, vietiškai nuskausminus gali būti atliekama biopsija.
Gaktines utėles arba jų kiaušinėlius gaktos plaukuose gydytojas pastebi plika akimi arba didinamuoju stiklu.
ŽIV (žmogaus imunodeficito virusu) užsikrėtusiems asmenims tiriamas kraujas ELISA metodu. Kraujyje ieškoma antikūnų prieš šį virusą (jie atsiranda maždaug po 6-8 savaičių nuo užsikrėtimo) . Tik praėjus 3 mėnesiams nuo įtariamo užsikrėtimo galima patvirtinti, kad asmuo yra ŽIV-neigiamas. Gavus teigiamą rezultatą, atliekamas Western-blot testas. ŽIV-teigiamas rezultatas asmeniškai (ne telefonu) pranešamas pacientui. Jeigu tyrimo atsakymas abejotinas, tyrimas po 3 mėnesių pakartojamas.
Sifilio diagnozė patvirtinama tik remiantis laboratoriniais tyrimais. Pirmos ir antros stadijos sifiliui būdingi specifiniai bėrimai (kietoji opa, papulės, dėmės, pūlinukai) . Bėrimų sekretas yra tiriamas mikroskopiškai. Šiuose bėrimų elementuose gausiai aptinkami gyvi ligos sukėlėjai. Tai neginčijamas sifilio diagnozės kriterijus. Be to, gali būti tiriamas sekretas iš padidėjusių limfmazgių. Praėjus 2-3 savaitėms nuo užsikrėtimo, kraujo serume atsiranda specifiniai antikūnai prieš sifilio sukėlėją. Pacientams tiriamas kraujas, atliekama TPHA reakcija (tai esminis, patvirtinantis sifilio diagnozę tyrimas) . Sifilio gydymo efektyvumui įvertinti bei kontrolei po gydymo atliekama RPR reakcija (ji tampa teigiama 3-4 savaitę po užsikrėtimo) . Pirmą kartą gavus teigiamą atsakymą, kraujo tyrimas yra pakartojamas ir tik tada nustatoma diagnozė, nes nėštumo metu ar sergant kai kuriomis ligomis galimi klaidingai teigiami rezultatai.

Jei turite klausimų ar skundų, kreipkitės:
VYRO ir MOTERS klinika

Vilnius, T. Ševčenkos g. 16
Telefonai: (8 5) 2330643, (8 652) 05188

Unikalia metodika gydome:
lėtinį priešinės liaukos (prostatos) uždegimą,
uretritą,
potencijos sutrikimus,
dermatovenerologinius susirgimus.
Teikiame ginekologinę konsultaciją

Tyrimai atliekami iš DNR!!!

Gydytojo konsultacija ir apžiūra

Tyrimai:
Bendras tepinėlio įvertinimas
Prostatos sekreto ištyrimas
Chlamidija (IFA/LCx) – specialia diagnostikos įranga aptinkamos net menkiausios mikrodalelės
Mikoplazma, ureoplazma
Pasėlis
G. Vaginalis, T. Vaginalis, Candida – genetinis tyrimai, specialia kompiuterine įranga nustatoma sukėlėjo užuomazga, esanti žmogaus DNR
Herpes simplex ištyrimas
ŽPV ištyrimas
Kraujo tyrimai:
testosteronas
PSA
RPR
ŽIV
kiti

Uretroskopija – diagnostikos metodas, padedantis efektyviai nustatyti uretros (šlapimo kanalo) uždegimų priežastis, ir tuo pačiu metu gydyti pažeistas uretros vietas medikamentais (taikomas plovimas, tamponavimas ir kt.) .

Fizioterapijos procedūros
Gydymas infraraudonųjų spindulių lazeriu

Pirmenybė teikiama diagnostikos tikslumui ir kompleksiniam gydymui – mes neskubame išrašyti recepto – svarbu išsiaiškinti tikrąsias negalavimų priežastis ir taikant fizioterapines procedūras, medikamentinį ir palaikomąjį gydymą, efektyviai jas šalinti.
Mūsų tikslas – visada pabaigti gydymą.

Daugiau informacijos telefonu: (8 652) 05188