Straipsniai

Auginu triušį. Viskas, ką reikia žinoti

Planuojantiems įsigyti triušį siūloma atsakingai įvertinti savo poreikius bei galimybes, kadangi šis gyvūnas reikalauja kur kas daugiau dėmesio nei daugeliui atrodo. Dažnam triušis – tai mielas, pūkuotas kailio kamuoliukas prie kurio prisiglaudus viso gyvenimo problemos tarsi išnyksta. Deja, praktikoje taip nutinka retai. Taip, tai tikrai jaukus gyvūnas, tačiau reikalaujantis daug dėmesio.

Geriausia veterinarijos klinika Vilniuje dalinasi patarimais – kaip tinkamai pasiruošti triušio atėjimui į Jūsų šeimą.

Narvelio pasirinkimas

Pirmiausia jums reikia nuspręsti dėl narvelio. Esminė sąlyga yra dydis. Triušis yra tas gyvūnas, kuriam nereikia aukšto narvelio ir įvairiausių žaidimų jame. Dažniausiai šie pūkuočiai geriausiai jaučiasi būdami paprasčiausiai kambaryje, ne narvelyje, tad daugelių atveju tai tiesgio gera vieta miegui. O joje tikrai nereikia talpinti daugelio daiktų.

„Žinoma, kad kuo narvas yra didesnis – tuo geriau. Minimaliai jis turi būti bent jau vieno kvadratinio metro, tačiau tokių matmenų narvas yra tinkamas tik mažos veislės triušiams. Didesniems reikia kur kas erdvesnio, kadangi tik tokiu atveju gyvūnas jame jausis gerai“,- teigia veterinaras.

Atminkite, kad triušis yra graužikas, tad mediniai narveliai arba tokie, kurie pagaminti iš labai plonų grotelių – nėra saugūs, kadangi triušis gali jas pragraužti.

Maistas

Taip pat reikia pasirūpinti ir gyvūnui skirtu maistu. Galima rasti įvairius kompleksinius maistelius, kurie yra skirti triušiams. Svarbiausia yra rinktis tokius, kuriuose yra kuo mažiau saldėsių. Žinoma, kad gyvūnai juos labai mėgsta, tačiau toks lepinimas gali labai pakenkti gyvūnui, dėl to siūlome rinktis natūralius grūdus, taip pat ir šieną. Galima prašyti ūkininkų, kurie dažnai net ir nemokamai duoda šieno, kuris leis palepinti gyvūną, suteikti jam kuo geriausias gyvenimo sąlygas bei užtikrinti, kad ligos bus retas palydovas.

Triušio higiena

Triušiai yra tie gyvūnai, kurie gali patys labai puikiai pasirūpinti savo higiena. Taigi, tai yra tas augintinis, kuriam nereikia specialių maudynių. Nebent tais atvejais, kai gyvūnas turėjo sveikatos problemų ir reikia jį apiprausti. Tačiau ir tokiu atveju geriausiai tinka šlapias rankšluostis, o ne triušio dėjimas po kranu.

Nors prekybos vietose galima rasti šampūnų, kurie pristatomi kaip skirti specialiai triušiams, tačiau reikia jos ignoruoti. Verslininkai tik bando parduoti, tačiau ne viskas, kad yra siūloma rinkai, verta dėmesio ir tinka gyvūnui.

Kaip žaisti su triušiu?

Taip pat reikia įvertinti tai, kad triušiukai yra žaismingi, tad rasti bendrą kalbą su jais per žaidimus – tikrai galima. Nereikia jokių brangių žaisliukų, dažniausiai popieriaus lapas – puikiai tinka. Vieną jo pusę laiko žmogus, o kitą pusę graužia triušis. Smulkmena, tačiau toks komunikacijos būdas gali padėti žmogui surasti bendrą kalbą su gyvūnu. Galima išbandyti ir kitus žaisliukus, kol rasite Jūsų „porai“ labiausiai tinkami. Tik atminkite, kad šis gyvūnas yra gana ramus, jam reikia sėslių žaidimų.

Koks tai gyvūnas?

Triušis atrodo labai mielas ir jaukus gyvūnas, tad kai kurie galvoja, kad tai yra geras pasirinkimas vaikams. Tikrai ne. Triušiai ne tik kanda tuomet, kai sąlygoms jiems netinka, tačiau jie gali būti nedraugiški apskritai, kadangi tai yra gana intravertiškas gyvūnas. O kur dar nugraužti baldai ir laidai… Reikia labai atsakingai įvertinti savo poreikius ir renkantis augintinį juo kuo daugiau domėtis.

Svarbiausia yra sukurti saugią aplinką savo gyvūnui. Tokiu atveju jis mielai jums atsidėkos meilę. O tik tada, kai gyvūnas jaučiasi gerai – tuo pačiu jis bus sveikas.