Medicina, farmacija

Diana Nausėdienė Prezidentūroje dėkojo nusipelniusiems kraujo donorams

Pirmoji ponia Diana Nausėdienė penktadienį dalyvavo Prezidentūroje surengtoje Garbės kraujo donorų apdovanojimų ceremonijoje, kurioje pagerbti labiausiai Lietuvos visuomenei nusipelnę kraujo donorai.

Ceremonijos metu garbės donoro vardas suteiktas net 116 kraujo donorų. Kasmet rengiamus apdovanojimus organizuoja Nacionalinis kraujo centras (NKC). Ceremonijoje apdovanojami donorai, savo kraują aukoję daugiau nei 40 kartų.

Pasak pirmosios ponios, aukoti pasiryžę dosnūs ir nesavanaudžiai šalies piliečiai yra stiprios visuomenės pagrindas.

„Jūs esate tvirti ir nuoseklūs valstybinių tradicijų tęsėjai ir bendrakūrėjai. Jūs savo sprendimais ir veiksmais tampate galinga, pasaulį keičiančia jėga. Jūs esate pavyzdys, kuriuo iš tiesų verta sekti XXI amžiuje. Savo tvirtu apsisprendimu neatlygintinai duoti kraujo Jūs kiekvieną kartą rodote, kad ne aukso pilnos rankos, o aukso vertės veiksmai daro žmogų tikru žmogumi“, – ceremonijoje sakė D. Nausėdienė.

Pirmosios ponios teigimu, neatlygintina kraujo donorystė jau eilę metų kuria gyvenimo šventę tiems, kurie galėjo pasveikti ir išgyventi geradarių paaukoto kraujo dėka.

Renginio metu padėką už paramą neatlygintinos donorystės skatinimui NKC direktorius Daumantas Gutauskas įteikė ir D. Nausėdienei.

Pranešimą paskelbė: Antanas Manstavičius, Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija