Straipsniai

Kaip įsirengti ventliavimo sistemą namuose?

Patogios gyvenamosios aplinkos sukūrimas privačiame name labai priklauso ne tik nuo jo vietos ir dydžio. Svarbios visos smulkmenos, įskaitant tai, kaip suprojektuota ir įrengta privataus namo vėdinimo sistema. Nors šviežio oro tiekimas ir užteršto oro šalinimas iš gyvenamųjų kambarių yra pagrindinis vaikų kambarių ir miegamųjų reikalavimas, ištraukimas taip pat svarbus virtuvėse ir vonios kambariuose.

Šiuolaikinių vėdinimo sistemų tipai ir principai

Planuojant individualų namą, kotedžą ar vasarnamį, būtina užtikrinti laisvą oro cirkuliaciją pastato viduje. Dar visai neseniai, kai langams ir durims buvo naudojami mediniai rėmai ir durys, natūrali oro cirkuliacija buvo namo vėdinimo pagrindas. Pro langų ir durų tarpus laisvai tekėtų lauko oras ir pakeistų užterštą orą. Šiltuoju metų laiku atskiro namo ventiliacija veikė puikiai.

Šiandien nereikėtų pasikliauti natūralia oro cirkuliacija. Skirtingai nei prieš 30 metų statytuose pastatuose, šiuolaikinėse statybos technologijose naudojamos kitokios medžiagos ir techniniai sprendimai. Vietoj medinių rėmų naudojame metalui ir plastikui nepralaidžius dvigubo stiklo langus, o gruntai ir užpildai patikimai užkemša plytų mūro ir tinko poras ir įtrūkimus. Tokia situacija verčia ieškoti kitų, nuo natūralaus oro apykaitos proceso besiskiriančių vėdinimo variantų.

Alternatyvūs namų vėdinimo konstrukcijos būdai apima modelius, pagrįstus priverstiniu oro įleidimu ir išleidimu. Kokybiškas konsultacijas, reikiamą įrangą ir patarimus, kaip įsirengti rasite: https://www.el-vent.com/lt/vedinimo-sistemos/ortakiai-ventiliacijai-sujungimai/lankstus-ortakiai.

Veikimo principai

Pirmuoju atveju oras į patalpas išpučiamas ventiliatoriais. Antruoju atveju oras išstumiamas iš pastato. Abu priverstinio vėdinimo būdai turi privalumų, tačiau juos vienija tai, kad šiuo atveju namo vėdinimas nepriklauso nuo oro sąlygų ir metų laiko. Tai reiškia, kad kambariuose bent jau nebus sunkaus oro, aprasojusių langų ir pelėsio ant sienų. To pavyzdys -pastatai kuriuose aktyviai naudojami dvigubo stiklo langai ir didinama fasadų izoliacija, o vėliau masiškai įrengiamos oro tiekimo sistemos išorinėse sienose.