Medicina, farmacija

Širdies ir kraujagyslių centrą papuošė piešinių paroda „Ir menas gydo“

Tarpušvenčiu Respublikinės Šiaulių ligoninės Širdies ir kraujagyslių centre dar vienas sujudimas – atidaryta Vilniaus žydų bendruomenės meno studijos „Art Vilna“ narių paroda „Ir menas gydo“. Ligoninės vadovas Mindaugas Pauliukas, dėkodamas parodos organizatoriams už gražią iniciatyvą, patikino, kad paroda, kurios darbai tapyti iš širdies, simboliškai eksponuojama Kardiologijos skyriuje, bus, jame tol, kol visi pasižiūrės, kol visi pasisems tos širdies šilumos, kurią ir skleidžia eksponuojami paveikslai.
Skyriuje – kita atmosfera
Studijos „Art Vilna“ nariai neretai rengia bendras parodas, kai kurie – net ir personalines. Didžiausias įvertinimas, kai profesionalūs menininkai pakviečia eksponuoti darbus savo parodose.
Tad Respublikinėje Šiaulių ligoninės Širdies ir kraujagyslių centre surengta dailės paroda „Ir menas gydo“ – dar viena galimybė pasidžiaugti meno mėgėjų darbais.
Centro vadovės pareigas laikinai einanti prof. Jelena Čelutkienė džiaugėsi visais, gausiai susirinkusiais į parodos atidarymą. „Atėjo ne tik Širdies ir kraujagyslių centro darbuotojai, bet ir kolegos iš įvairių skyrių bei Šiaulių žydų bendruomenės atstovai“, – teigė vadovė ir dėkojo meną į ligoninę atvežusiems Vilniaus žydų bendruomenės meno studijos „Art Vilna“ dailininkams ir jų atstovei Annai Avidan – psichologei, kultūros, švietimo projektų iniciatorei ir kuratorei.
„Vakar iškabinome parodą, joje jau apsilankė pirmieji lankytojai ir aš pamačiau, kokias geras emocija tai sukelia. Skyriuje kažkas pasikeitė, sukurta visai kitokia atmosfera. Norisi, kad skyriuje vyrautų ne tik sunkus darbas, bet ir būtų aukštas teigiamų emocijų lygis. Tai galėtų būti ir meno terapijos dalis“, – parodos atidaryme kalbėjo prof. J. Čelutkienė.
Darbai – iš visos širdies
Parodos kuratorė Anna Avidan nuoširdžiai padėkojo ligoninei, už parodos priėmimą. „Džiaugiamės, kad mūsų paveikslai eksponuojami tokioje vietoje, kur yra matomi gydytojų, pacientų ir jų artimųjų. Paroda atidaryta nelengvu laikotarpiu, kai daug šurmulio, rūpesčių, lakstymo. Kita vertus, šios dienos labai svarbios, ypač tiems, kurių šventės – ligos patale ar nelengvame darbe. Tikimės, kad mūsų darbai padės įgyti dar daugiau teigiamų emocijų net ir tada, kai reikia šventes leisti ligoninėje“, – kalbėjo parodos kuratorė, pristatydama studiją „Art Vilna“, entuziastų ir norinčių tapyti žmonių grupę. Dauguma atėję į studiją sakė, kad „aš nieko nemoku“. Dauguma net nežinojo, kaip laikyti teptuką. „Šiandien studijoje – apie 30 žmonių, visi drauge vykstame į vasaros plenerus, kur penkias dienas leidžiame kartu“, – pasakojo kuratorė. Studijos narius moko profesionalūs ir garsūs Lietuvos ir Izraelio menininkai: Raimondas Savickas, Ieva Skauronė, Aleksandr Ganelin, Viktoras Binkis, Anna Chodarosvski, Dalia Matijkienė, Eglė Lipeikaitė, tad ir parodos kartais rengiamos drauge.
Parodai „Ir menas gydo“ buvo labai kruopščiai rinkami darbai, kuriuos autoriai skyrė iš visos širdies. Skyriaus medikams padovanotas ir studijos narių darbų katalogas „Vasaros vernisažai-2022“., į kurį sutalpinti praėjusią vasarą plenere sukurti darbai.
Pasidžiaugusi, kad ligoninėje nėra sunku pasiūlyti net ir labai netikėtų dalykų, prof. J. Čelutkienė už šios idėjos palaikymą dėkojo ligoninės direktoriui Mindaugui Pauliukui, kuris patikino, kad paroda dar ilgai džiugins ligoninės pacientus ir darbuotojus. Ligoninės direktoriaus pavaduotojos medicinai pareigas laikinai einanti gydytoja anesteziologė-reanimatologė Rasa Bracaitė dėkojo prof. Jelenai Čelutkienei už tai, kad geba vienyti ir kurti gražų ir darnų Širdies ir kraujagyslių centro kolektyvą. Šventę moderavusi viešųjų ryšių specialistė Sonata Tenytė šventiškai nusiteikusius parodos atidarymo dalyvius pakvietė apžiūrėti parodą, kurios darbus išsamiai ir širdingai pristatė pati kuratorė.
Nuotr.
Respublikinės Šiaulių ligoninės direktorius Mindaugas Pauliukas, Širdies ir kraujagyslių centro vadovės prof. Jelena Čelutkienė dėkojo parodos kuratorei Annai Avidan už studijos „Art Vilna“ narių parodos „Ir menas gydo“ pristatymą.

Zitos Katkienės nuotr.

Pranešimą paskelbė: Zita Katkienė, Respublikinė Šiaulių ligoninė, VšĮ