Straipsniai

SVOGŪNAS GYDO BRONCHITĄ

(Liaudiški patarimai) Kosėjama ir čiaudima, regis, buvo visados. Skersvėjai, šienligės, bronchitai, laringitai bei faringitai, džiovos ar paprasčiausia sloga vertė vargšus žmogelius kosėti ir atsikosėti. Tačiau žmogus nepasidavė – mikliai surado gausybę pačios gamtos teikiamų priemonių. Beje, vaistažolių receptai iki šiol mieliau vartojami nei cheminiai vaistai, mat neturi šalutinio poveikio, yra paprasti ir patikrinti laiko. Pateiksime keletą paprastų receptų.

Garsios bulgarų žiniuonės Ivankos senovinis receptas.

Sumaišyti 100 g rožių lapelių, 500 g sutarkuoto moliūgo, 5 gysločio lapai, du medaus šaukštai, 1 l raudono sauso vyno. Viską užvirinti, bet ne virti. Parą laikyti uždengus tamsioje vietoje. Perkošti. Gerti po valgomąjį šaukštą penkis kartus per dieną. Gydo ne tik peršalimą, bet ir astmatinį kosulį.

Alpinisto Valdo Vitkausko ekstra priemonė.

Litre vandens užvirinti saują sausų eukalipto lapų. Užsidengus galvą rankšluosčiu kvėpuoti garais pro burną 2 min. Po to, pridėjus šaukštelį druskos, dar šiltu eukalipto nuoviru minutę skalauti gerklę. Išgerti tabletę aspirino ir – į lovą. Rytą peršalimas ir kosulys turėtų liautis.

Aktorės Sofi Loren itališkas receptas.

Bulvės išverdamos su lupenomis, sutrinamos. Ant krūtinės ir kaklo dedamas storas audinys, sukrečiamos bulvės, pridengiama audiniu, šiltai užsiklojama. Kompresą laikyti 15 minučių, kol bulvės atvėsta. Tada reiktų sučiulpti pusę citrinos ir pusę šaukštelio medaus. Jei laiku, dar neįsisiautėjus gerklės uždegimui pasinaudosite šiais patarimais, anot aktorės, kitą dieną nekosėsite. Tai puiki priemonė nuo faringito bei užkimimo.

Rašytojo Levo Tolstojaus priemonė.

Įkyrų, įsisenėjusį bronchitinį kosulį, kuris dažnai kamavo jį jaunystėje, siūlė gydyti ridikų sultimis, raudonaisiais pipirais ir medumi.
Išspaudžiamos 3 didelių juodųjų ridikų sultys, sumaišomos su 3 šaukšteliais medaus ir 1/3 šaukštelio neaštrių raudonųjų pipirų. Mišinys užvirinamas, bet neužverdama, supilama į nepermatomą buteliuką. Po 3 dienų mišinys geriamas 3 kartus per dieną po valgio.

Teksaso indėnų ypatingas būdas.

Ši priemonė padeda nuo įkyraus lojančio kosulio, kai po ranką nėra jokių kitų vaistų.
Karštu vandeniu suvilgykite šiurkštų rankšluostį ir gerai juo ištrinkite krūtinę, nugarą, tarpumenčius, raktikaulių sritį. Pašildykite didelį raktą arba plokščią metalinį daiktą, dėkite tarp menčių, apsisukite storu pledu ir 10 min. pagulėkite. Po to visą procedūrą pakartokite iš naujo. Trumpam įkyrus kosulys praeis, tačiau jam išgydyti vėliau reikės rimtesnių priemonių.

Svogūnai ir molis nuo ūmaus kosulio
Plonais griežinėliais supjaustykite didelį svogūną, uždėkite ant krūtinės ir atsigulę palaikykite 30 minučių. Daug kartų per dieną skalaukite gerklę šiltu ramunėlių nuoviru. Nusipirkite vaistinėje gydomojo molio ir 3 kartus per dieną darykite kaklo kompresus.

Raktažolės malšina lėtinį kosulį

Nusipirkite vaistinėje raktažolių šaknų, 2 arbatinius šaukštelius jų užpilkite puoduku verdančio vandens, 8 minutes palaikykite, nukoškite ir gerkite nesaldytą po puoduką 3 kartus per dieną.

Šalpusnio arbata lengvina atsikosėjimą

2 arbatinius šaukštelius šalpusnio užpilkite stikline verdančio vandens ir uždengę palaikykite 10 minučių, kad pritrauktų. Nukoškite ir gerkite mažais gurkšneliais iki 4 stiklinių per dieną. Jei norite šiek tiek pagardinti karčią šalpusnio arbatą, galite įdėti medaus ar dygliuotojo šaltalankio.

Juodasis ridikas gydo kosulį

Išpjaukite gerai nuplauto juodojo ridiko vidurį, į ertmę įpilkite medaus, tamsioje vietoje leiskite nusistovėti 2 valandas, po to valgykite po 1 valgomąjį šaukštą šio medaus 2 kartus per dieną, prieš valgį.

Svogūnas gydo bronchitą

· Smulkiai supjaustykite 2 svogūnus, juos užpilkite piršto storio sluoksniu medaus sluoksniu ir uždengę palaikykite 24 valandas. Daug kartų per dieną gerkite po 1 valgomąjį šaukštą susidariusių sulčių.

· Pusėje litro pieno virkite 10 susmulkintų svogūnų ir česnako galvutę tol, kol svogūnai ir česnakas suminkštės. Po to pieną nukoškite, svogūnus ir česnaką nuspauskite ir į nuovirą įpilkite 2 valgomuosius šaukštus medaus. Šių vaistų patariama gerti kas valandą po valgomąjį šaukštą.

· Plonais griežinėliais supjaustykite svogūną, uždėkite ant krūtinės ir atsigulę palaikykite 30 minučių. Daug kartų per dieną gerklę skalaukite šiltu ramunėlių nuoviru. Nusipirkite vaistinėje gydomojo molio ir 3 kartus per dieną darykite kaklo kompresus.

· 4 vidutinio dydžio svogūnus ir 1 stiklinę avižų užpilkite 4 l vandens ir virinkite tol, kol skysčio liks tik apie 0,5 l. Nuovirą perkoškite ir išgerkite per 2 dienas.